Xiaomi predalo 14,98 miliónov zariadení len za prvý štvrťrok, tvrdí analytik

banner-mi5
Len veľmi ťažko by ste hľadali nadšenca mobilných technológií, ktorý nepozná spoločnosť Xiaomi. Čínsky gigant si za rokov 6 vydobil ohromné renomé a každým rokom popularita spoločnosti narastá. Pomaly sa blížime ku koncu prvého štvrťroka aktuálneho roka a nastal čas rekapitulácií predajných čísiel. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Jednou z prvých spoločností, ktorá nás oboznámila s číslami, je práve Xiaomi. A v útrobách firmy majú veru veľa dôvodov na radosť. Analytik IHS Technology, Kevin Wang, oznámil verejnosti, že Xiaomi predalo za Q1/2016 ohromných 14,98 miliónov zariadení. Čísla zahŕňajú aj mimočínske predaje, ktoré vždy rapídne zdvihnú predaje a dúfame, že oficiálny predaj Xiaomi produktov v Európe je len otázkou času. Cieľom spoločnosti je prekonať minuloročnú hranicu 70 miliónov predaných produktov počas celého roka a týmto tempom to nebude až taký problém.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi-mi5-recenzia (7)

Vlajková loď Xiaomi Mi5

V najbližšej dobe môžeme od Xiaomi očakávať aj úplne nový počin v podobe mohutného phabletu s označením „Max“. Tento smartfón by mal ponúknuť 6,4-palcový displej. Určite nás tieto čísla tešia a držíme Xiaomi palce. Podeľte sa s nami v komentároch, či ste si kúpili v poslednej dobe nejaký smartfón od tohto giganta.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]