Xiaomi pracuje na vylepšenom a hodnotnejšom headsete pre virtuálnu realitu

banner-redmi-3sVirtuálna realita je v posledných mesiacoch pravdepodobne najprogresívnejším odvetvím technologického priemyslu. Takmer každý výrobca po celom svete chce ponúkať vlastný headset s unikátnymi funkciami. Presne týmto smerom sa pomaly uberá aj Xiaomi, ktoré má na konte už jeden headset. 

Xiaomi Mi VR Play síce nevynikajú nejakým extravagantným konštrukčným riešením, no skôr vychádzajú z papierových Google Cardboard. Oproti tým od Googlu sú okuliare od čínskeho giganta vyrobené z kvalitnejšieho kartónu, obsahujú dvojitý zips a pevnejšie uchytenie smartfónu s maximálnou uhlopriečkou displeja od 4,7 do 5,7-palcov. Ako už dávnejšia uviedla spoločnosť, plnohodnotné okuliare pre virtuálnu realitu však ešte len prídu. Na mušku si zoberú „kúsky“, ako Oculus Rift, Samsung Gear VR alebo HTC Vive.

TIP: Xiaomi vstupuje do sveta virtuálnej reality. Uvádza vlastné Mi VR Play okuliare a aplikáciu

xiaomi-mi-vr-play-nahlad

Xiaomi vidí na záujmoch fanúšikov, že virtuálna realita má naozaj sľubnú budúcnosť. Stačí sa pozrieť napríklad len na predbežné registráciu headsetu Mi VR Play. Sám Hugo Barra uviedol, že nový gadget si zarezervovalo okolo milióna fanúšikov počas prvých ôsmich hodín od spustenia rezervácií. V Číne sa taktiež povráva, že Xiaomi predstaví vlastnú VR platformu pre tamojší trh. Momentálne má gigant vo svojich radoch hneď niekoľko úspešných startupov, ktoré sa zaoberajú tvorbou hier a videí, čiže táto úloha nebude až taká ťažká.

Pošli nám TIP na článokNovinky