banner-redmi-4aRok 2016 sa do dejín zapíše veľkým písmom ako nešťastný, minimálne pre niektorých výrobcov. Už iste tušíš, že je reč o Samsungu, ktorý v tomto roku prekonával jednu katastrofu za druhou. 

Avšak, nie je to len Samsung, ale dokonca aj Xiaomi, ktoré malo počas roka rôzne problémy so smartfónmi. V týchto dňoch sa k nám dostali správy z Číny, kde mladá používateľka dostala svoj nový smartfón z populárnej série Redmi. Kupovaný bol ešte 1. marca, no problémy nastali presne 21. decembra. Ako inak, nepríjemnosti začali počas nabíjania, kedy bol smartfón najprv veľmi horúci a dokonca aj po odpojení vykazoval neštandardné teploty. Majiteľka tvrdí, že okrem originálneho adaptéru nepoužívala žiadne iné príslušenstvo. Po kontaktovaní podpory Xiaomi dospela spoločnosť k záveru, že ponúkne odškodné vo výške ceny zariadenia a 83 € navyše ako kompenzáciu.

xiaomi-redmi-burntzdroj fotografie: Gizmochina

Bohužiaľ, tu tento prípad ani zďaleka nekončí. Zaujímavé veci sa začali diať až potom, čo musela mladá dáma podpísať zmluvu, v ktorej boli zahrnuté diskutabilné položky. V skratke bola zmluva postavená na tom, že sa tento incident nesmie dostať do médií, a to žiadnou formou. Ak by sa náhodou táto zmluva nepodpísala, čínsky gigant to mal poistené tým, že majiteľke nevyplatí žiadne odškodné. Neostávalo jej teda nič iné, ako túto pofidérnu zmluvu podpísať. Právnik, ktorý sa neskôr na túto zmluvu pozrel, ju však nepovažuje za kredibilnú, a tak sa mladá Číňanka mohla podeliť o svoje nepríjemné skúsenosti.

xiaomi-redmi-4-na-slovenskuzdroj fotografie: Dgtle 

Stále nám nejde do hlavy, prečo robí Xiaomi takéto nekalé praktiky a zakrýva pomerne závažné problémy, ktoré by sa pokojne mohli časom rozšíriť aj na iné smartfóny. Doteraz sme boli toho názoru, že práve Xiaomi sa vždy snaží o maximálnu starostlivosť, no tento incident je od lojality poriadne ďaleko. Sme veľmi zvedaví, čo sa bude diať v nasledujúcich týždňoch a veríme, že to bola len naozaj ojedinelá situácia.

TIP: Xiaomi pre nás pripravuje obrovskú valentínku. 14. februára pravdepodobne predstaví Xiaomi Mi6

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP