Výkon fotoaparátov je pri smartfónoch čoraz dôležitejším kritériom pre používateľov. Vedia to aj výrobcovia, ktorí do vývoja investujú čoraz viac prostriedkov a úsilia. Na zlepšenie fotoaparátov sa sústredí aj čínske Xiaomi, čo dokazuje nedávny krok spoločnosti.

Nová divízia zameraná na vývoj fotoaparátov

Xiaomi totiž podľa neoficiálnych informácií otvorilo v rámci spoločnosti úplne novú divíziu. Tá sa zameria práve na vývoj a zlepšovanie technológie fotoaparátov použitých v smartfónoch výrobcu. Vyplýva to z uniknutej internej komunikácie spoločnosti, v ktorej hlavný predstaviteľ Xiaomi, Lei Jun, spomína vznik novej divízie. Ide tak o ďalší krok spoločnosti, ktorý dokazuje, že fotoaparáty sú v súčasnosti prioritou pri vývoji.

Xiaomi si uvedomuje, že najmä pri vlajkových modeloch stráca na tých najlepších v kvalite snímaných záberov. Dôkazom toho je napríklad minuloročný Xiaomi Mi MIX 2, ktorý však už má aj nástupcu v podobe Mi MIX 2S. Ten priniesol vylepšenú výbavu aj technológiu s využitím umelej inteligencie. Zatiaľ sme tento model nemali možnosť priamo otestovať (už k nám cestuje), ale prvotné ohlasy vyzerajú sľubne.

Hlavné špecifikácie fotoaparátov Mi MIX 2S:

  • Primárny snímač: 12 MPx, širokouhlý, clona f/1.8, ohnisková vzdialenosť 26 mm, veľkosť snímača 1/2.6″, 4-osová optická stabilizácia obrazu
  • Sekundárny snímač: 12 MPx, teleobjektív, clona f/2.4, ohnisková vzdialenosť 46 mm, veľkosť snímača 1/3.4″
  • Predný fotoaparát: 5 MPx, AI (umelá inteligencia) pre bokeh režim alebo skrášlenie tváre, FullHD video, samospúšť, rozpoznávanie tváre, HDR režim

Kvalita fotoaparátov bude veľmi dôležitá aj vzhľadom na očakávaný vstup na trh v Severnej Amerike. Kedy sa však prejaví krok s vytvorením samostatnej divízie v rámci produktov Xiaomi nie je jasné. Vývoj samozrejme zaberie nejaký čas a nedá sa predpokladať, že nové technológie uvidíme pri najbližšom vlajkovom modeli Xiaomi Mi 7. Ak sa však všetko podarí, smartfóny tohto výrobcu budú pre používateľov opäť o čosi lákavejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom