Xiaomi plánuje investovať stovky miliónov dolárov. Staretigckým krokom chce odstaviť Huawei
Huawei po odstavení od Googlu v dôsledku Trumpovej iniciatívy očakáva nižšie príjmy z predaja smartfónov. Sústrediť sa preto chce na domáci trh, čo si veľmi dobre uvedomuje aj Xiaomi.
Huawei to v poslednej dobe vďaka čínsko-americkej obchodnej vojne nemá ľahké. Hoci urputne bojuje a vyhlasuje, že na všetky udalosti bol vopred pripravený, nič nezabráni tomu, že gigant bude očakávať pokles predaja smartfónov na hranici od 40 do 60 %. To znamená, že v najbližšom období sa bude plne sústrediť na domáci čínsky trh v snahe kompenzovať očakávaný deficit.
Investícia vo výške takmer 637 milónov eur
Tohto zámeru si je vedomý aj ďalší čínsky gigant – Xiaomi. Ako informuje Bloomberg, osoba prítomná na internom stretnutí so zakladateľom spoločnosti, Lei Junom, potvrdila nové ciele, ktoré si Xiaomi stanovilo na najbližšie tri roky. Plánuje totižto investovať 5 miliárd juanov, čo je približne 637 miliónov eur do rozvoja svojej čínskej maloobchodnej siete v snahe zdvojnásobiť aktivity Huawei v tejto sfére.
Xiaomi’s $725 million investment will strengthen its IoT playhttps://t.co/MjIatGt5FC
Chinese smartphone manufacturer Xiaomi is trying to strengthen its presence in its home country by investing 5 billi… pic.twitter.com/ROStpyQMkn— plugilo (@plugilo) June 20, 2019
Snaha Xiaomi sa bude upierať na rozširovanie distribučných kanálov a na programy odmeňovania pre svojich partnerov a zamestnancov v predaji. Tieto výdavky sa tak pripoja k investíciám, ktoré podľa zistení čínskych médií Caixin už skôr vyčlenil gigant na budovanie maloobchodnej siete. Xiaomi si od investície sľubuje jedno z prvých troch miest v maloobchodnom predaji v krajine.
Xiaomi cíti šancu na úspech
Aktuálne je Xiaomi na štvrtom mieste a hoci je cieľ nastavený na prvé miesto, prioritou zostáva umiestnenie v rámci prvej trojky. Očakáva tiež, že zavedenie 5G sietí a IoT zariadení v najbližších rokoch môže jeho cieľu výrazne pomôcť. Xiaomi pritom aktuálne ovláda 12 % čínskeho trhu so smartfónmi oproti 34 % spoločnosti Huawei. Preto sa pochopiteľne snaží konkurenciu odstaviť, nakoľko pokles predaja smartfónov v prvom štvrťroku bol pre Huawei 41 %. Xiaomi v predaji klesol len o 13 %, a tak cíti šancu zabojovať.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Príjmajú drastické zákony, aby ochránili ľudí. Svet konečne začal bojovať proti neviditeľnému nepriateľovi
Najnovšie filmy si môžeš pozrieť s 50 % zľavou. Na Slovensko sa vracia veľká akcia
Vedci ostali šokovaní: ChatGPT vyriešil 2000-ročný matematický problém kurióznym spôsobom
Chcú ich vyrábať, no má to háčik. Šéf Kia odhalil, prečo sa automobilkám neoplatia lacné elektromobily
Môže zasiahnuť ciele na celom svete. Európsky štát vyvíja jadrovú raketu s doletom 10 000 km
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Rebríček najhorších SUV na slovenskom trhu: Tieto autá technickou kontrolou len tak neprejdú, tvrdia odborníci
Stála na prahu smrti, dnes má telo dvadsiatničky: 53-ročná lekárka odhalila rutinu, ktorá ju omladila o tri desaťročia
Tajný dôchodkový bonus: Ako získať stovky eur navyše pri odchode do penzie (NÁVOD)
MIMORIADNE: Polícia zadržala známeho podnikateľa. Je podozrivý zo zločinu voči maloletým
Zabraňuje návalom hladu a brzdí priberanie: Biohacking trik Kristen Bell zaujal odborníkov na výživu
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Zrodila sa technológia, ktorá berie dych. Lietadlo obalené bublinou môže znamenať revolúciu v histórii letectva
- Stroj zo studenej vojny prerobili na toto. Svetová veľmoc uchvátila svet, môže mať zákerné úmysly
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
- Hovoria o najlepšom filme posledných rokov. Oscarové prekvapenie je konečne online
- Ponúka silný motor za dostupné ceny. Volkswagen spustil na Slovensku predpredaj nového SUV
-
- Zrodila sa technológia, ktorá berie dych. Lietadlo obalené bublinou môže znamenať revolúciu v histórii letectva
- Hovoria o najlepšom filme posledných rokov. Oscarové prekvapenie je konečne online
- Ponúka silný motor za dostupné ceny. Volkswagen spustil na Slovensku predpredaj nového SUV
- Stroj zo studenej vojny prerobili na toto. Svetová veľmoc uchvátila svet, môže mať zákerné úmysly
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
-
- Na objavenie čakal 140 miliónov rokov. 15 km pod Európou našli vedci stratený svet
- Na Slovensku odštartovala nová TV stanica. Dá sa pozerať úplne zadarmo a je v HD kvalite
- Pošlú ich rovno do šrotu. Kontroverzná regulácia Európskej komisie o autách je na spadnutie
- Zrodila sa technológia, ktorá berie dych. Lietadlo obalené bublinou môže znamenať revolúciu v histórii letectva
- Nič podobné nenašli vyše 150 rokov. Záhadný kameň v Egypte odhalil „posolstvo“ staré 2263 rokov
Poľsko sa výrazne vojensky vyzbrojuje. Do konca roka chce posilniť svoju kľúčovú zónu
Kybernetická éra sa ukázala v Košiciach. SlovakiaTech 2025 láme všetky očakávania
Realita o elektroautách prekvapila celé Slovensko. Len malá časť ľudí má reálnu skúsenosť za volantom
Nečakaná krajina zbrojí na úroveň veľmocí. Od Izraelu kúpila zbrane za vyše 2 miliardy eur
Nenápadný faktor nás oberá o miliardy eur: Európska únia je pod tlakom extrémnych javov, ničia ekonomiku štátov
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP