Už dlhšiu dobu sa špekulovalo o tom, že sa čínske Xiaomi plánuje pridať k výrobcom, ktorí okrem vlastných smartfónov vyrábajú aj vlastné mobilné procesory. Nedávno sa tieto informácie ukázali ako pravdivé a nové čipsety tak majú oficiálne uzrieť svetlo sveta už 28. februára. Ešte zopár dní predtým sa k nám ale dostávajú ich základné parametre.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O ich odhalenie sa postarala analytička Sun Changxu, ktorá sa tieto dôležité informácie rozhodla zverejniť na sociálnu sieť Weibo. Podľa jej zdroja sa dočkáme dvoch výkonnostne odlišných procesorov, pričom jeden bude niesť označenie V670 a druhý V970. Čipset označený nižším číslom má podľa všetkého disponovať taktiež nižším výkonom. Oba čipsety majú byť vybavené ôsmimi jadrami s architektúrou big.LITTLE. Procesor s nižším označením sa má výkonnostne rovnať konkurenčnému Snapdragonu 625, takže môžeme očakávať jeho použitie v zariadeniach strednej až nižšej strednej triedy.

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstaví počas tohto roka ešte väčšie množstvo smartfónov

Výkon V970-tky je naďalej záhadou, no s veľkou pravdepodobnosťou bude tento čipset zase využitý v smartfónoch vyššej strednej triedy. Novinky majú byť vyrobené 28 nm výrobným procesom, čo znamená, že veľmi šetrné k batérii nebudú. Procesor Pinecone V670 má byť taktiež obohatený o grafický akcelerátor Mali-T860 MP4, ktorý bude taktovaný na úroveň 800 MHz. Analytička tiež zistila, že oba nové čipsety budú podporovať rýchle mobilné siete LTE Cat.6. Na detailnejšie informácie si budeme zrejme musieť ešte zopár ďalších dní počkať.

Xiaomi Redmi Note 4X so Snapdragonom 625 za 174 €!
Zľavový kupón Note4XAB


zdroj fotografie: Weibo

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
36%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
64%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]