banner-mi5s-plusDo predstavenia tak očakávaného high-endu od Xiaomi, o ktorom sa hovorilo dlhé týždne ostáva už len pár dní. Nedávno sa na internet dostal oficiálny pútač so známym hercom Tonym Leungom, ktorý bude aj na predstavení. Pútač však doteraz pre našimi očami ukrýval svoje tajomstvo.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predstavenie Xiaomi Mi Note 2 bolo oficiálne potvrdené na 25. októbra. Avšak, pri nedávnom odhalení pútača, na ktorom je sám „The Grandmaster“ aka Tony Leung, nám Xiaomi zatajilo, že je pútač orezaný. Preto sa až teraz dozvedáme, že v originálnej veľkosti Tony drží v rukách práve Mi Note 2-ku. Podľa doteraz známych informácií bude novinka disponovať 5,7″ zahnutým Super AMOLED displejom po oboch stranách, ktorý bude dodávať LG aj so svojou technológiou Force Touch. Pod kapotou zapracuje silný Snapdragon 821, ktorému sekunduje až 4/6 GB operačnej pamäte RAM v závislosti od veľkosti vnútorného úložiska, pri ktorom bude na výber 64 GB, respektíve 128 GB verzia.

Xiaomi Mi Note môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-note-2-poster

Zadná strana ponúkne duálny fotoaparát so snímačmi od Sony. Hlavný snímač IMX318 bude mať rozlíšenie až 23 MPx a sekundárny IMX378 slušných 12 MPx. O energiu sa postará 4100 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Použitý bude aj ultrazvukový skener odtlačkov prstov, ktorý spoločnosť integrovala priamo pod displej zariadenia.

xiaomi-mi-note-2-poster-2

Vpredu nájdeme aj selfie fotoaparát, ktorý svojim rozlíšením 8 MPx milovníkov selfie určite nesklame. Veľmi diskutovanou témou je však cena. Tá by mala byť na úrovni 380 € za „slabší“ variant a necelých 410 € za verziu so 6 GB RAM pamäte. Znie to naozaj úžasne, ale aj napriek už známym špecifikáciám a odhadovaným cenám sme skutočne plní nadšenia.

TIP: Ďalšie fotografie ukazujú zahnutý displej Xiaomi Mi Note 2 a dizajn podobný Galaxy Note 7

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
9%
Páči sa mi to
31%
Chcem to
56%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]