banner-mi5
Po prvýkrát v histórii čínska spoločnosť Xiaomi predstavovala nový produkt na americkej pôde. Využila k tomu včerajšiu konferenciu Googlu, Google I/O 2016. Novým zariadením je parádny MiBox s množstvom zaujímavých funkcií. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi MiBox je teda prvým produktom spoločnosti, ktorý sa bude oficiálne predávať v USA. Novinka plne podporuje všetky Google služby a využívať teda môžeme Google Play, hlasové ovládanie a zrkadlenie smartfónov cez Google Cast. Hlasové príkazy bude možné jednoducho zadávať skrz Bluetooth ovládač. Pohonnou jednotkou novinky je 4-jadrový procesor s jadrami Cortex-A53. Grafické výpočty obstará čip Mali 450. Hardvér dotvára 2 GB RAM a 8 GB interné úložisko.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi-box-google-io(2)

MiBox poslednej generácie má v rukáve poriadne esá. Zariadenie dokáže prehrávať špičkové 4K videá pri 60 fps a podporuje tiež prehrávanie vylepšených HDR videí. Po zvukovej stránke na nás čaká plnohodnotné Dolby Digital Plus a DTS Surround. Telo Xiaomi MiBoxu obsahuje klasický USB port a HDMI 2.0a výstup. Prípadní záujemcovia si budú môcť dokúpiť herný ovládač. Naozaj veľkou novinkou je spustenie oficiálneho predaja v USA, no zatiaľ nepoznáme dátum začiatku predaja a cenu. Xiaomi však potešilo aj ostatných fanúšikov, ktorým prisľúbilo dostupnosť medzinárodne.

xiaomi-mi-box-google-io

Zdroj: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP