Xiaomi sa zúčastní konferencie Google I/O

banner-mi5
Vice Prezident spoločnosti Xiaomi, Hugo Barra, bol dlhé roky súčasťou spoločnosti Google a stál pri samotnom vzniku systému Android. V roku 2013 sa však rozhodol pre zmenu a prešiel do ambicióznej čínskej spoločnosti Xiaomi. Jeho úlohou je rozšíriť povedomie o tomto výrobcovi naprieč celým technologickým svetom. Svoju úlohu si plní dokonale a značka Xiaomi sa tak stáva vo svete čoraz známejšia. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Teraz sa však Hugo pravdepodobne dočká veľkého návratu na konferenciu, kde sám prezentoval mnohé novinky operačného systému Android. Touto konferenciou je Google I/O, kde sa každoročne predstavujú novinky od amerického technologického giganta. Spoločnosť Xiaomi uvidela na svoj oficiálny twitter profil obrázok, ktorý napovedá, že sa zúčastní tejto konferencie. Na obrázku môžme vidieť písmená v tvare I a O, ktoré nápadne pripomínajú Android TV Box spolu s diaľkovým ovládačom.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Spoločnosť pôsobiaca v Pekingu doposiaľ nerozšírila svoju pôsobnosť mimo domovskú Čínu a Indiu. Prvým krokom k rozšíreniu pôsobnosti sa zdala byť účasť čínskeho giganta na každoročnej konferencii MWC v Barcelone. Tým ďalším môže byť účasť na spomínanej Google I/O 2016, ktorá začína už dnes. Uvidíme, čo významná Google I/O konferencia prinesie.

xiaomi-mi-tv-3s-zahnuta-2

Xiaomi Mi TV 3S

Xiaomi už má nemalé skúsenosti so Smart televízormi a je zrejmé, že sa mu v tomto segmente skutočne darí. Na Google I/O budú odhalené informácie o novej verzii operačného systému Android, o virtuálnej realite od Googlu, taktiež informácie o Android Wear a možno sa dočkáme aj produktu od Xiaomi, ktorý bude užšie nadväzovať na produkty od amerického giganta. To, či sa spoločnosť naozaj zúčastní Google I/O, sa dozvieme už o pár hodín.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]