Xiaomi nedávno prinieslo majiteľom niektorých smartfónov aktualizáciu s novým operačným systémom Android, no čoskoro pre nich príde aj stabilná verzia. Toto je zoznam modelov, ktoré sa na sladký Nougat môžu tešiť alebo ho už získali.

Celkovo sa má nový Android 7.0/7.1 Nougat v stabilnej verzii dostať postupom času až do 14 modelov, pričom spoločnosť vydala konkrétny zoznam. Novú verziu si už tak môžu alebo budú užívať majitelia Mi5, Mi5S, Mi5S Plus, Mi4S, Mi4C, Mi Note 2, Mi Note, Redmi Note 4X, Mi MAX, Mi MIX a Redmi Note 4X. Tí už majú alebo čoskoro aktualizáciu na Android 7.0 Nougat dostanú. Novšie kúsky sa môžu tešiť na ešte aktuálnejšiu verziu, teda Android 7.1. Do tohto zoznamu patria modely Xiaomi Mi6, Mi Max 2, Mi5C a Redmi 4X. Xiaomi je medzi svojimi fanúšikmi známe častými aktualizáciami.

zdroj fotografie: Weibo

Spoločnosť však do zoznamu nepridala napríklad model Redmi 4 či Redmi Pro a ešte zopár ďalších dôležitých kúskov. Majitelia týchto zariadení však nemusia mať hlavu v smútku. Aj keď sa ich smartfón v zozname nenachádza, zrejme si pre nich Xiaomi pripravilo už úplne novú verziu MIUI 9. Tá im prinesie niektoré funkcie z Androidu 7.0 Nougat.

Nenechaj si ujsť
Najlepšia nadstavba Androidu bude ešte lepšia. MIUI 9 prinesie množstvo funkcií a vylepšení už v júli

Taktiež je veľmi pravdepodobné, že všetky budúce smartfóny z dielne tohto čínskeho giganta budú už od výroby touto verziou najpopulárnejšieho operačného systému vybavené. Zároveň však môžu očakávať aj aktualizáciu na pripravovaný Androidu 8.0 „O“, ktorý príde v oficiálnej verzii už o pár týždňov. Našiel si si v tomto zozname aj ty svoj Xiaomi smartfón?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP