Xiaomi vo svete smartfónov už nepatrí medzi nováčikov a produkty tejto spoločnosti si obľúbili milióny zákazníkov. Vďaka kvalitnému spracovaniu, nízkej cene a skvelému výkonu sú smartfóny od Xiaomi veľmi žiadané. Jedinečnými ich však robí aj nadstavba MIUI, ktorá ponúka skvelé grafické prostredie a inovatívne funkcie. Táto softvérová pýcha spoločnosti čoskoro dostane významnú aktualizáciu.

O MIUI 9 sa prvé informácie objavili ešte v závere minulého roka, no postupom času sa do éteru dostávalo čoraz viac správ. Používatelia smartfónov od Xiaomi sa síce nového grafického prostredie nedočkajú, no zato prinesie aktualizácia na MIUI 9 do systému nové funkcie spolu s Androidom 7.0 Nougat. Medzi najočakávanejšie rozhodne patrí rozdelenie obrazovky a k nej sa pridá aj takzvaný obraz v obraze.

zdroj fotografie: Xiaomi

S týmito novinkami bude môcť používateľ využívať svoj Xiaomi smartfón skutočne naplno. Spoločnosť sa však rozhodla funkcie zo svojej nadstavby nielen pridávať, ale aj odoberať. To sa týka najmä plánovania SMS správ, ktorú nevyužívalo mnoho používateľov. Podľa čínskeho výrobcu môže byť uvoľnený výkon nasmerovaný do zlepšenia plynulosti a ďalších funkcií. Dokonca vraj v novej aktualizácii umožní používateľom odstraňovať aj systémové aplikácie, ako Kalendár či Kalkulačka.

Nougatzdroj fotografie: gizmoddict/YouTube

Nenechaj si ujsť
Google vyriešil najväčší problém Androidu

Xiaomi prináša majiteľom jeho smartfónov naozaj pravidelné aktualizácie a vo vývojárskej verzii MIUI 8 mohli mnohí zaznamenať novú funkciu nahrávania obrazovky. Tá sa samozrejme ocitne aj v MIUI 9. CEO spoločnosti, Lei Jun, potvrdil, že nová nadstavba bude ešte plynulejšia a dokonalejšia v každom jednom smere. Po predstavení začne spoločnosť rozosielať aktualizácie približne o mesiac neskôr.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Xiaomi síce zatiaľ oficiálne neprezradilo zoznam smartfónov, ktoré majú túto novú aktualizáciu dostať, no s najväčšou pravdepodobnosťou ju môžu očakávať majitelia modelov Mi6, Mi5c, Mi MIX, Mi Note 2, Redmi Note 4X, Redmi Note 4, Mi4C, Mi4S, Mi5, Mi5S, Mi5S Plus a tiež tabletu Mi Pad 3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP