Len včera vypustilo Xiaomi teaser, ktorý mnohých fanúšikov lákal na predstavenie nového smartfónu s vysokým výkonom a obrovskou operačnou pamäťou RAM. To výrobca skutočne do svojho „nového“ modelu vložil, no tie krivky a dizajn rozhodne spoznáš už na prvý pohľad.

Xiaomi ako jeden z najväčších čínskych výrobcov nezaostáva v predstavovaní nových kúskov ani tento rok. Po vlajkovej lodi Mi6 či modeli Mi5C teraz spoločnosť odhalila tajomné zariadenie, na ktoré prednedávnom lákalo fanúšikov. Nejedná sa však o žiadny zbrusu nový kúsok, ale o dobre známe Xiaomi Mi Note 2, ktoré dostalo novú verziu. Prvýkrát sme tento model mohli vidieť na oficiálnom predstavení na jeseň minulého roka. Vtedy dokázalo ohúriť mnohých fanúšikov. V útrobách konštrukcie sa skrýva výkonný procesor Snapdragon 821, ktorému sekunduje 4/6 GB operačná pamäť. Jej veľkosť závisí od zvoleného interného úložiska, ktoré bolo pri verzii so 4 GB RAM dostupné v 64 GB kapacite.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi MIX 2 predvádza v GeekBench svoje špecifikácie. Na tento smartfón sa oplatí čakať

Výkonnejší variant so 6 GB RAM priniesol až 128 GB vnútornej pamäte. A práve v tomto smere sa Mi Note 2-ka dočkala malej zmeny, nakoľko má odteraz zákazník možnosť zaobstarať si verziu so 6 GB RAM a 64 GB internou pamäťou. Po dlhom napätí tak čínska spoločnosť nepriniesla žiadnu veľkú novinku a mnohí fanúšikovia zrejme ostanú sklamaní. Ostatné špecifikácie sú však na chlp rovnaké ako pri ostatných verziách. Cena sa v Číne pohybuje na úrovni 335 €, za ktoré zákazník získa veľký 5,7″ FullHD OLED displej či až 4070 mAh batériu. Rovnako nezmenený ostal aj 22,56 MPx snímač hlavného fotoaparátu, ktorý na prednej strane dopĺňa selfie snímač s rozlíšením 8 MPx.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Špeciálna verzia je dostupná iba v čiernom prevedení, pričom do predaja sa dostane už v najbližších hodinách. Po chvíli napätia tak Xiaomi naznačilo, že na jeho skutočné novinky zo sveta smartfónov si musíme ešte chvíľu počkať. Bude to však stáť za to? Podľa nás určite áno, no rozhodnutie spoločnosti predstaviť zákazníkom po viac ako 6 mesiacoch minimálne pozmenenú verziu svojho phabletu Mi Note 2 s menším úložiskom znie trochu nelogicky. Niektorých môže prilákať atraktívnejšia cenovka, no väčšina používateľov si zrejme radšej počká na zbrusu nové modely.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom