Pred pár dňami sa v ďalekej Číne konala významná konferencia, počas ktorej tamojší technologický gigant ukázal nový notebook pre hráčov. Xiaomi Mi Notebook Pro 2 ale nebol jediným kúskom, ktorý vtedy debutoval. Spoločnosť na udalosti ChinaJoy ukázala okrem hernej novinky aj model Xiaomi Notebook Pro GTX, ktorý je vylepšeným nástupcom pre Mi Notebook Pro.

Premiére oboch notebookov predchádzalo predstavenie plagátov, ktoré spoločnosť zverejnila na sociálnej sieti Weibo. Z ich ukrytých významov si mnohí mysleli, že predmetom najbližšej konferencie ChinaJoy bude len odhalenie nástupcu pre notebook Mi Notebook Pro. Vtedy si však Xiaomi pripravilo hneď 2 modely. Jeden z nich potešil srdcia náročných hráčov a až druhý model bol ten, ktorý medzi zákazníkmi nahradí Mi Notebook Pro.

Nové pokolenie modelu Mi Notebook Pro s výkonnejším hardvérom

Nový Xiaomi Notebook Pro GTX si tak po vzore svojho predchodcu zachováva elegantnú konštrukciu s jednoduchým dizajnom, 15,6″ FullHD displejom a veľkým potenciálom. Po výkonovej stránke je táto novinka vybavená procesorom Intel Core i7-8550U, ktorý sa spolčil so 16 GB operačnej RAM pamäte. Xiaomi však prinieslo aj dostupnejší variant tejto novinky, no ten ponúka čip s označením Intel Core i5-8250U, s ktorým spolupracuje 8 GB RAM-ky. Grafické úkony v oboch verziách rieši silná karta Nvidia GeForce GTX 1050 Max-Q s kapacitou 4 GB.

S touto zmenou tak došlo k zvýšeniu výkonu v porovnaní s predošlou grafikou MX150 až o 72 %. Pre osobné súbory je k dispozícii tiež 256 GB pamäte na rýchlom SSD disku. Nechýba tu však ani voľný M.2 SATA slot pre rozšírenie pamäte. Procesor modelu Xiaomi Notebook Pro GTX bol navyše skvelo vyladený.

V prípade, ak sa pri práci nezapne diskrétna grafika, upravia sa frekvencie CPU, čo umožní vyťažiť z tohto čipu pri kancelárskych úlohách viac výkonu. Produkované teplo hardvéru pritom odvádza dvojica špeciálnych trubíc. Im vypomáha aj dvojica ventilátorov s kovovými lopatkami, ktoré zvyšujú odvod tepla až o 38,5 %.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi má nové herné „delo“. Jeho notebook prináša unikátny hardvér v elegantnom tele

Xiaomi Notebook Pro GTX ale nezaostáva ani po stránke konektivity. Zákazník v ňom nájde pár rýchlych USB 3.0 portov, 1 x USB-C port, ale aj HDMI a slot pre čítanie pamäťových SD kariet. Aj v tomto prípade si dal výrobca záležať na kvalitnom zvukovom podaní. To prináša zvuková karta Realtek ALC298 v kombinácii s 5 W reproduktormi Harman Infinity a technológiou Dolby Atmos. Zdrojom všetkého je výkonná 60 W batéria. Samozrejmosťou je tiež operačný systém Windows 10 vo verzii Home Edition.

Perfektné ceny nesmú chýbať

Za takto vybavený notebook si ale Xiaomi opäť nepýta horibilné sumy. Najvýkonnejší Xiaomi Notebook Pro GTX s procesorom Intel Core i7 a 16 GB RAM stojí približne 960 €. Za jeho skromnejšieho súrodenca s Intel Core i5 a 8 GB RAM si spoločnosť pýta zhruba 795 €. Táto novinka v oboch výkonových možnostiach príde na domáci trh už 16. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom