Len pred pár dňami čínske Xiaomi lákalo fanúšikov na predstavenie nového notebooku, ktorý mal byť priamym nástupcom modelu Mi Notebook Pro. Miesto toho sme sa však dočkali vylepšenej verzie herného notebooku spoločnosti, ktorý teraz prináša ešte dokonalejšiu výbavu. Xiaomi predstavilo inovovaný herný model Mi Gaming Enhanced edition, ktorý prináša výkonnejšie procesory a grafické karty, aby vyhovel aj najnáročnejším hráčom.

Účinkovanie Xiaomi v segmente notebookov už dávnejšie prinieslo svoje prvé výsledky, ktoré potešili všetkých fanúšikov spoločnosti. Čínsky gigant sa teraz opäť rozhodol ukázať svoje skúsenosti a predstavil vylepšený herný notebook Mi Gaming. Ten ale nie je priamym nástupcom modelu Mi Notebook Pro. Čerstvá novinka z Číny však ponúka perfektnú výbavu, ktorú ocenia najmä zarytí hráči.

Výkonný herný notebook od Xiaomi, ktorý splní všetky náročné požiadavky

Všetky hry si každý užije na 15,6″ antireflexnom FullHD displeji. Ten pokrýva až 81 % plochy a vďaka IPS technológii ponúka skvelé pozorovacie uhly, maximálny jas 300 nitov, ale aj 72 % pokrytie NTSC farebnej škály. Rámik okolo obrazovky je hrubý len 9,9 mm a v jeho vrchnej časti sa nachádza 1 MPx videokamera vhodná pre videohovory. Aby si hráči užili svoje obľúbené hry aj v noci a videli na klávesnicu, pridalo do nej Xiaomi okrem 5 programovateľných kláves aj nádherné farebné podsvietenie s perfektnými efektami.

Najväčším lákadlom je však vylepšený hardvér pre výpočtové úlohy, ktorý ponúka ešte viac výkonu. Xiaomi v tomto notebooku stavilo na novú 8. generáciu procesorov od Intelu. Nový notebook dostáva hneď niekoľko verzií. Tie sú vybavené čipom Intel Core i7-8750H, alebo modelom Intel Core i5-8300H. Prvý menovaný kremík prináša so sebou maximálnu pracovnú frekvenciu až 4,1 GHz pre každé zo 6 jadier. V pokoji však tiká na frekvencii 2,2 GHz.

V kombinácii s týmto procesorom prichádzajú aj dve veľkosti operačnej pamäte RAM typu DDR4. Tá môže mať kapacitu 8 GB, alebo až 16 GB. O výkon pri hraní hier sa pri 8 GB RAM stará grafika GeForce GTX 1050 Ti s kapacitou až 4 GB. Najvýkonnejší variant so 16 GB RAM dostal grafický akcelerátor GTX 1060 o veľkosti 6 GB. Do týchto verzií výrobca pridal aj 256 GB SSD disk a 1 TB úložiska v podobe klasického pevného disku.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo konkurenciu pre Nokiu 3310. Poriadne sa vymyká zaužívaným trendom

Pre menej náročných zákazníkov si Xiaomi pripravilo aj o čosi slabšiu verziu, ktorá obsahuje práve procesor Intel Core i5-8300H. Jeho 4 jadrá v základe pracujú na 2,3 GHz, no pri náročných úlohách sa tento čip nakopne až na 4 GHz. Spolu s týmto modelom procesora využil výrobca 8 GB operačnú RAM pamäť. Grafické úlohy tentokrát zabezpečuje grafika GeForce GTX 1050 Ti o veľkosti 4 GB, alebo GTX 1060 s kapacitou 6 GB. Veľkosť a typy vnútorného úložiska sa však oproti výkonnejšiemu modelu nezmenili. Aj tu teda nájdeme 256 GB SSD disk a 1 TB pamäte na pevnom disku.

Skvelý zvuk a perfektná konektivita

Špičkový zvuk pri hraní prinášajú vysokokvalitné reproduktory o výkone 3 W s technológiou Dolby Atmos. Popritom Xiaomi myslelo aj na skvelú konektivitu, kde tejto hernej novinke pridalo mnoho užitočných portov. Vďaka rozhraniam HDMI 2.0 a USB-C môže používateľ k notebooku pripojiť až 2 externé displeje s maximálnym 4K rozlíšením. Xiaomi Mi Gaming Laptop vo vylepšenej verzii ale nezanevrel ani na klasický 3,5 mm audio jack. Do vienka tiež dostal tri rýchle porty USB 3.0 a slot pre pamäťové karty.

Z bezdrôtových pripojení tu nájdeme dvojpásmové Wi-Fi v štandarde 802.11 b / g / n a Bluetooth 4.1. Aby mohol byť tento silný hardvér efektívne chladený, využilo Xiaomi chladiaci systém trubiek 3+2, ktoré starajú o efektívne odvádzanie tepla. K tomu dopomáhajú ventilátory, ktoré zvyšujú rozptyl tepla o 50 %.

Čínsky výrobca tak aj v segmente notebookov ukázal konkurencii, že vie, čo hráči chcú. Výkonný Mi Notebook Pro 2 im navyše ponúka za lákavé ceny. Tie začínajú už od zhruba 840 € za najzákladnejšiu verziu notebooku.

Ceny jednotlivých verzií notebooku Xiaomi Mi Notebook Pro 2:

  • Verzia s Intel Core i7-8750H so 16 GB RAM, grafikou GTX 1060 6 GB a 256 GB SSD/1 TB HDD – 1 122 €
  • Verzia s Intel Core i7-8750H, so 8 GB RAM, grafikou GTX 1050 Ti 4 GB a 256 GB SSD/1 TB HDD – 1 000 €
  • Verzia s Intel Core i5-8300H, so 8 GB RAM, grafikou GTX 1060 6 GB a 256 GB SSD/1 TB HDD – 950 €
  • Verzia s Intel Core i5-8300H, so 8 GB RAM, grafikou GTX 1050 Ti 4 GB a 256 GB SSD/1 TB HDD – 840 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP