banner-xiaomi-mi4c
Všetci poznáme čínsku firmu Xiaomi najmä ako výrobcu kvalitných smartfónov. To však nie je to jedniné, čo „čínsky drak“ ponúka. Poznáme Xiaomi Smart TV, fitness náramky, tablety a čoskoro budeme svedkami prvého Xiaomi notebooku.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Pripravované notebooky z dielne Huawei a Xiaomi sme vám už avizovali. Kým ten z dielne Huawei by mal byť najmä pre biznis triedu, Xiaomi by sa malo zamerať na menej náročných užívateľov. Podľa firmy Inventec sa už notebook pripravuje a v apríli budúceho roka ho vypustia na trh. Čo sa týka konktrétnych čísel, poznáme len dve – cenu a veľkosť displeja. Tá by podľa zdrojov z Taiwanu mala byť 12,5 palca. Ak sa však notebooku bude na trhu dariť, môžeme podľa klebiet čakať aj 13,3 palcový variant. Podľa zdrojov sa bude nový Xiaomi notebook dizajnovo podobať na MacBook Air a jeho cena bude približne 430 €. Tým sa radí medzi lacnejšiu strednú triedu. Vieme, že komponenty do zariadenia budú dodávať čisto čínski dodávatelia.

Apple MacBook Air môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>macbook-air

Macbook Air od Apple

Čo dokáže Xiaomi vykúzliť, je zatiaľ nejasné. Budúci rok bude vo firme veľmi zaujímavý. Predstaviť majú veľmi očakávaný Xiaomi Mi5, potom plány rozšíriť trh do Spojených štátov, zároveň rozšíriť aktuálny trh…o tom, či bude risk ziskom a či sa bude novému členovi Xiaomi dariť uvidíme až po jeho predstavení.

Zdroj: Androidheadlines.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP