Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Xiaomi do svojich posledných smartfónov už nedalo slot na MicroSD kartu, pomocou ktorej si môžete zväčšiť pamäť. V dnešnej dobe sa veľkosti kariet pohybujú aj cez 100 GB. Samozrejme, nie všetky spoločnosti majú smartfóny, ktoré disponujú podporou MicroSD kariet. Dobrým príkladom je iPhone, ktorý doteraz nemal slot pre MicroSD kartu ani na jednom modeli.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Z Android smartfónov to väčšinou sú tie najnovšie vlajkové lode, ako napríklad Galaxy S6 od Samsungu alebo nadchádzajúca Xperia Z4 od Sony. Potom sú tu spoločnosti ako LG a HTC, ktoré na svojich vlajkových lodiach stále majú MicroSD slot ako samozrejmosť.

Keďže sa ľudia zaujímali, prečo Xiaomi odmieta MicroSD karty v ich TOP smartfónoch, Hugo Barra, viceprezident Xiaomi, sa rozhodol, že im povie dôvod, prečo tomu tak je. Pri tvorbe najnovšieho smartfónu, Xiaomi Mi4i, išlo hlavne o to, aby nemuseli zmenšovať batériu, meniť dizajn a aby mohli pridať slot na druhú SIM kartu. Ako jeden z ďalších dôvodov, Barra uviedol, že „pamäťové karty sú veľmi náchylné na poruchy rôznych druhov“ a taktiež musíme dodať, že sa začalo vyrábať aj veľa „fake“ pamäťoviek.

xiaomi_mi4i_rozobrane
„Myslíte si, že kupujete Kingston alebo SanDisk, ale v skutočnosti kupujete niečo, čo je veľmi zle vyrobené, pomalé, spôsobuje užívateľom problémy, keďže vďaka ním padajú aplikácie, strácajú sa dáta a veľa iných problémov, ktoré užívateľa len frustrujú. Bohužiaľ, budete najprv viniť smartfón, potom výrobcu a až nakoniec vás napadne skúsiť vybrať pamäťovku.“ Barra ešte dodal, že nemáme očakávať MicroSD karty vo vlajkových lodiach od Xiaomi a že sa tieto karty pomaly ale isto vytratia.

Barra by mal určite rovnaký názor, aj ak by zostal v Google a aj viceprezident dizajnu, Matias Duarte, raz vysvetľoval, že pamäťovky len pletú užívateľov. Okrem slotu na MicroSD karty vlajkovým lodiam Xiaomi chýba aj vymeniteľná batéria, no to je vyriešené ich vlastnými Power Bank zariadeniami, ktoré sa predávajú za veľmi dostupnú cenu a ponúkajú obrovskú kapacitu. Horšie to je už s Redmi radou, ktorá ponúka smartfóny za veľmi dostupnú cenu, ale „len“ s priemernými parametrami, takže tuto muselo Xiaomi pridať slot na MicroSD karty a aj vymeniteľnú batériu.

SAM_0320

Dvojica slotov pre micro a nano SIM kartu v Xiaomi Mi Note

Xiaomi sa v nasledujúcich týždňoch chystá aj na štart predaja v Brazílii, kde sú pre zahraničné spoločnosti naozaj veľmi náročné podmienky na prežitie, pretože ak spoločnosť nebude produkty vyrábať priamo v krajine, tak musí platiť obrovské clo, ktoré už niekoľko firiem odradilo a iné zase predávajú produkty za niekoľko násobne vyššie sumy. Xiaomi by takéto problémy nemalo mať, keďže sa dohodli s miestnou továrňou (Foxconn). Ak by sa Xiaomi naozaj dostalo do Brazílie, bolo by to prvýkrát, kedy by Xiaomi expandovalo do krajiny, ktorá sa nenachádza v Ázii.

Zdroj: Engadget.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú