Plusy

+ Väčší displej, ktorý zobrazuje kompletné notifikácie
+ Rozšírené funkcie
+ Stále nízka cena
+ Možnosť upraviť dizajn dokúpením iných štýlových náramkov
+ Vyrába sa aj vo verzii s NFC

Mínusy

- Displej by mohol byť ešte jasnejší na priamom slnku
- O niečo slabšia výdrž batérie v porovnaní s Mi Band 2
- Dočasná komplikácia s jazykom náramku

Fitness náramky rady Mi Band od Xiaomi sú jedny z najpopulárnejších zariadení v oblasti wearables vôbec. Prvá aj druhá generácia žali veľký úspech, teraz je na rade tretia. Obstojí Xiaomi Mi Band 3 opäť na jednotku?

Nový náramok od Xiaomi prináša množstvo vylepšení a zmien. V tejto recenzii sa pozriem, či vykonané vylepšenia sú naozaj tak dobré ako vyzerajú. Pretože prekonať Mi Band 2 veru nie je ľahká úloha.

Xiaomi Mi Band 3 za najnižšiu cenu na trhu

Vyspelejší a trendovejší

Dizajnom sa nový náramok posunul vpred a okopíroval niektoré prvky nových smartfónov. Na mysli mám hlavne 2.5D zakrivené sklo, uhladenejší a pôvabnejší dizajn. V jednoduchosti je krása, vďaka novému dizajnu vyzerá náramok skvostne. To predchodcom chýbalo.

Čo do praktickosti, Band 3 je oproti predchodcovi na tom trocha horšie. Vďaka prečnievajúcemu jadru cez silikónový náramok sa jadro vyberá ťažšie, preto je náramok viac namáhaný a sklo bude musieť odolať väčšiemu množstvu škrabnutí. Budí tak dojem, že by nemusel vydržať dlho, no ja som s ním počas testovania problémy nezažil. Veľkostne sa všetky verzie Bandu takmer nelíšia, náramky sú takmer identické a pocit z nosenia je rovnaký.

Zatiaľ čo Mi Band 2 disponuje certifikáciou IP67, jeho nástupca dostal hodnotenie vodeodolnosti 5ATM a Xiaomi tvrdí, že s náramkom sa môžeš potápať až 50 metrov pod hladinu. Niet pochýb o tom, že Mi Band 3 s tebou udrží krok za každých podmienok. Celkovo pri porovnaní dizajnu môžem konštatovať, že sa jedná o slušné vylepšenie. Nový Mi Band sa nosí pohodlne, vyzerá omnoho lepšie, má zvýšenú odolnosť proti vode a hlavne väčší a dotykový displej.

Zobrazí viac a lepšie, no stále to nie je ono

Keď už je reč o displeji, Band 3 má zabudovaný dotykový 0.78″ OLED panel s rozlíšením 128 x 80 pixelov. V porovnaní s Bandom druhej generácie je jednoznačne jasnejší, ostrosť obrazu je na dobrej úrovni vďaka hustote pixelov 193 ppi. Takže displej je jedným z hlavných vylepšení oproti predchodcovi.

Pýtaš sa na čitateľnosť na slnku? Neohúri, oproti moderným smartfónom je slabšia, no proti predchodcovi markantne zlepšená. Po novom je jas asi 2x silnejší a farba displeja pôsobí chladnejším dojmom. Celkovo súboj so svojím predchodcom jednoznačne vyhráva vo všetkých smeroch. V reálnom používaní by sa však ešte vyšší jas žiadal, najmä pri používaní na priamom slnku.

Jediný menší zádrhel je v jazyku samotného náramku, v ktorom sa zobrazuje text na displeji. Nakoľko bola v čase písania recenzie dostupná len čínska verzia Mi Bandu 3, po vybalení z krabice na teba vybehne „trocha“ rozsypaného čaju. Ihneď po prvotnom pripojení k aplikácii Mi Fit však obdržíš aktualizáciu, ktorá pridáva niekoľko nových jazykov, vrátane angličtiny. Ani táto skutočnosť však nie je až tak ružová – na to, aby si mohol náramok v angličtine používať, musíš mať do angličtiny prepnutý aj samotný telefón. Niektorým používateľom to nemusí vyhovovať a v tomto prípade odporúčam manuálnu inštaláciu upraveného firmvéru, ktorý je dokonca v češtine. Podrobný návod, ako do Mi Band 3 dostať češtinu, nájdeš v našom článku.

Výrazne obohatené funkcie

Rozhodne najzaujímavejšou časťou nového náramku sú jeho pridané funkcie. Samozrejme, že z funkcií Bandu druhej generácie nič neubudlo. Náramok naďalej dokáže monitorovať tvoj tep, merať kroky, prejdenú vzdialenosť aj spálené kalórie. Medzi vymoženosti patrí aj upozornenie na prichádzajúci hovor alebo prijatú správu. Taktiež dokáže monitorovať tvoj spánok a zobudiť ťa.

Máli sa ti? Band 3 pridáva funkciu stopiek a vyhľadania smartfónu. Vylepšená bola notifikácia prichádzajúcich hovorov a správ. Teraz môžeš podržaním tlačidla stíšiť vyzváňanie a správy čítať hneď z náramku, dokonca aj tie z Messengera, ak si to v aplikácii nastavíš. Zaujímavosťou je možnosť vybrať si z troch typov zobrazovania hodiniek, všetky sú digitálne, no usporiadanie jednotlivých prvkov sa mení. Jeden z nich zobrazuje počet krokov hneď pod časom a dátumom. Úplnou novinkou je schopnosť ukázať predpoveď počasia na tri dni. Dvojka mala iba jednu verziu, trojka má verzie dve. Tá druhá má zabudované NFC, čo ti uľahčí párovanie s tvojím mobilom. Podporovať má tiež bezkontaktné platby, no zatiaľ nie je známe, či táto funkcia bude fungovať aj u nás. Táto verzia by sa mala na trh dostať v septembri.

Ďalšia nálož funkcií ťa čaká pri otvorení aplikácie Mi Fit. Tu uvidíš históriu svojich prechádzok, nameraných tepov a pozrieš si aj údaje o tvojom spánku. V aplikácii sa nachádza sledovanie aktivít, ako je beh, cyklistika, chôdza… Samozrejme, v aplikácii nájdeš množstvo nastavení náramku, ktoré môžeš zhliadnuť na snímkach obrazovky.

Adekvátne nafúknutá batéria

Svojím vývojom si prešla aj batéria. Tá medzigeneračne narástla až o 58 %, konkrétne na 110 mAh. Vyššiu výdrž tu ale nečakaj, navýšenú kapacitu ľahko zhltnú nové funkcie spolu s vylepšeným displejom.

Výrobca sľubuje 20 dní výdrže, ja vravím, že pri normálnom používaní vydrží viac ako 15 dní. Mne za sedem dní testovania ubudlo 38% batérie a rozhodne som ju nešetril. Nabíjanie je rovnako jednoduché ako u predchodcu, trvá približne 3 hodiny.

Ešte lepší

Xiaomi Mi Band 3 za najnižšiu cenu na trhu

Takže zhrnutie. Väčší a čitateľnejší displej, zobrazenie kompletných notifikácií, stopky, silnejšia batéria, lepšia odolnosť, krajší dizajn… Mám pocit že Mi Band nám dospel. K dokonalosti mu chýba už len GPS, ktorého sme sa nedočkali ani tento rok. Ako sa páčil mne? No, objednal som si vlastný hneď v prvý deň testovania a s radosťou ním nahradím svoj Band druhej generácie. Stojí to za to.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú