Xiaomi a Microsoft si začnú navzájom pomáhať. Skype a Office budú odteraz súčasťou MIUI

 

banner-mi5-proVčera sme vás informovali o tom, že spoločnosť Xiaomi opäť usadla na pomyselný trón predaja smartfónov v domovskej Číne. Teraz však vyplávali na povrch informácie o spojení síl medzi touto čínskou spoločnosťou a americkým gigantom Microsoft.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spolupráca týchto dvoch spoločností prináša viacero výhod pre obe strany. Azda tou najzásadnejšou výhodou pre Xiaomi je možnosť využívania patentov Microsoftu. Softwarový gigant z USA má taktiež nemalý dôvod na radosť. V niektorých zariadeniach „čínskeho Applu“ budú od septembra tohto roka predinštalované aplikácie Skype a Office. Nejedná sa o prvú spoluprácu týchto dvoch spoločností. Tablet Mi Pad 2 je možné zakúpiť s operačným systémom Windows 10 a pre populárnu Mi4-ku je tiež k dispozícii tento operačný systém. Vice Prezident Xiaomi, Hugo Barra, informoval o začiatku intenzívnejšej spolupráce gigantov na svojom Twitteri.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Dohoda o predinštalovaných aplikáciách sa týka zariadení Mi5, Mi Max, Mi4S, Redmi 3 a Redmi Note 3. Je veľmi pravdepodobné, že taktiež doposiaľ nepredstavené zariadenia od Xiaomi budú obsahovať tieto služby. Samotná spoločnosť sa vyjadrila, že je skutočne nadšená zo spoločnej spolupráce s firmou Microsoft. V poslednom čase môžme zo strany Xiaomi sledovať čoraz vyšší záujem o budovanie dobrých vzťahov s poprednými technologickými spoločnosťami. Dokazuje to aj nedávna účasť na konferencii Google I/O, kde sme sa dočkali predstavenia MiBox-u. Xiaomi verí, že dobré vzťahy a následná spolupráca so svetovými gigantmi prinesie lepší užívateľský zážitok pre koncového zákazníka. Využívanie patentov Microsoftu by mohlo pomôcť spoločnosti expandovať mimo Čínu a Indiu aj na svetový trh.

Zdroj: Gizmochina.com, En.miui.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]