Od predstavenia vlajkovej lode Xiaomi Mi6 neubehlo ani pol roka a do éteru už unikajú špekulácie o jej nástupcovi. Xiaomi Mi7 príde v budúcom roku na svet s tým najlepším hardvérom, ktorým narobí svojim rivalom vrásky na čele. 

Monštrum s poriadnym výkonom

Čínske Xiaomi nám na jar tohto roku predstavilo svoj špičkový model Mi6, ktorý sa svojou výbavou a výkonom radí k tým najlepším. Aktuálne informácie zo sociálnej siete Weibo už ale hovoria o prvých kľúčových vlastnostiach jeho nástupcu, Xiaomi Mi7. Konštrukcia zo skla či keramiky bude v sebe zahŕňať novú generáciu procesora Snapdragon 845. Kapacita operačnej pamäte RAM sa môže vyšplhať na ohromných 6 až 8 GB. Spolupráca takýchto výkonných prvkov novej „sedmičke“ zabezpečí poriadny výkon, na ktorý si s radosťou zvykne každý majiteľ.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Obrovský únik špecifikácií Xiaomi Mi MIX 2: Neskutočná výbava, ktorou konkurencii poriadne zavarí

Xiaomi Mi7 nebude zaostávať ani po fotografickej stránke a ponúknuť má duálny fotoaparát s teleobjektívom a jeho širokouhlým ekvivalentom. Trendom v posledných mesiacoch vo svete smartfónov sú obrazovky s minimálnymi rámikmi, čomu by sa nemala vyhnúť ani Mi7-ka. Podľa špekulácií sa na prednej stene tejto budúcoročnej novinky môže ocitnúť zobrazovací OLED panel od Samsung s uhlopriečkou až 6″. Svojou rozlohou vytlačí z pozície domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov, ktorý sa tak môže dostať priamo do displeja.

Dočkáme sa skorého predstavenia?

zdroj fotografie: Xiaomi

 

Zatiaľ ale nie je nič isté a pokojne môže nastať situácia, že sa tento hardvérový prvok ocitne na zadnej strane pod fotoaparátom. Doposiaľ sme videli predstavenia modelov Mi5 a Mi6 počas apríla. Klebety ale hovoria, že nové Xiaomi Mi7 môže prísť na svet ešte v zimných mesiacoch alebo v marci. Tieto tvrdenia však treba brať s miernym nadhľadom, keďže ide len o prvotné a ničím nepodložené správy zo sociálnej siete Weibo. Postupom času sa nám ale rozhodne ešte naskytne dostatok príležitostí, kedy budeme môcť bližšie spoznávať možnú výbavu Xiaomi Mi7.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom