Väčšina technologického sveta sa v súčasnosti zameriava na dlho očakávané predstavenie nového iPhonu. Spoločnosť Xiaomi nám však dokazuje, že si poriadnu dávku pozornosti zaslúži aj jej pripravovaný model Xiaomi Mi MIX 2. Ten bude oficiálne odhalený len deň pred novým smartfónom od Applu, a tak pred ním stojí neľahká úloha.

Vzhľadom na tento odvážny dátum predstavenia sú totiž reálne dve možnosti. Tá prvá počíta s tým, že druhá generácia MIX-u ponúkne nie príliš zaujímavé špecifikácie, ktoré ho po následnom predstavení revolučného iPhonu 8 odsúdia na neúspech. Tá druhá však počíta s pravým opakom, a teda možnosťou, že novinka od Xiaomi vytrie všetkým zrak nielen vďaka svojmu dizajnu, ale aj vďaka skvelým konštrukčným riešeniam a výnimočným hardvérovým špecifikáciám. Neskoršie predstavenie iPhonu by v tomto prípade čínskemu výrobcovi mohlo ešte dopomôcť.

Bude lepší ako iPhone 8?

Celý svet by totiž po priamom porovnaní týchto dvoch modelov zistil, že revolučný jablčný telefón zase až tak revolučný nie je. Podľa najnovších informácií sa zdá, že práve táto druhá možnosť bude mať k realite bližšie. Uniknuté špecifikácie smartfónu Xiaomi Mi MIX 2 totiž doslova vyrážajú dych. V kombinácii s prekrásnym dizajnom, ktorý sme už mali možnosť vidieť na detailnom videu, sa tak môžu postarať o poriadnu ranu, s ktorou sa iPhone 8, ale ani iná konkurencia, nemusí ľahko vysporiadať.

Podľa tohto najnovšieho úniku totiž Xiaomi Mi MIX 2 ponúkne 6,2-palcový AMOLED displej s rozlíšením 2960 x 1440 pixelov. Zobrazovací panel príde so zaoblenými bočnými hranami, ktoré sa budú zvažovať do tela vyrobeného z prémiových materiálov. Priamo v útrobách má prekvapivo pracovať aktualizovaná verzia doposiaľ najvýkonnejšieho 8-jadrového procesora, Snapdragon 836. Ten má priniesť nevýrazné vylepšenia výkonu, pričom mu v rýchlych reakciách vypomôže aj pamäť RAM o kapacite 6 alebo 8 GB.

Android Oreo aj 256 GB pamäť
Xiaomi Mi MIX 2

zdroj fotografie: Twitter/Benjamin Geskin

Nenechaj si usjť
Dizajn očakávaného Xiaomi Mi MIX 2 odhalil priamo jeho tvorca. Tie famózne krivky si nesmieš nechať ujsť

Takúto výbavu tiež doplní veľké interné úložisko, ktoré bude schopné poňať buď 128, alebo 256 GB dát. Čerešničkou na torte má byť ohromná 4400 mAh batéria, ktorá bude držať pri živote systém MIUI 9 založený na Androide 8.0 Oreo. Áno, čítaš správne. Xiaomi Mi MIX 2 má podľa uniknutých fotografií bežať na sladkom Oreu. K tomu všetkému sa má do tohto zoznamu tiež pridať 20 MPx hlavný fotoaparát. Zostáva nám teda dúfať, že sa Xiaomi aj pri tomto zariadení spoľahne na svoju prívetivú cenovú politiku. Všetko sa však dozvieme už 11. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom