Čerstvo uniknuté dáta zo známeho benchmarku odhaľujú špecifikácie doposiaľ neznámeho Xiaomi smartfónu. Dáta z testu však nasvedčujú tomu, že sa môže jednať o odľahčenú verziu vlajkovej lode Xiaomi Mi6.

Spoločnosť Xiaomi už od roku 2015 prináša na trh smartfóny s názvom končiacim sa na písmeno „c“. Tieto zariadenia sa výbavou radia do strednej triedy, no dizajn preberajú z vlajkových lodí daného roku. Prvým takýmto telefónom bolo Xiaomi Mi4c, ktoré tento rok v marci nahradil novší model Mi5c a najnovšie uniknuté informácie nasvedčujú tomu, že sa tento rok dočkáme ďalšieho smartfónu z tohto radu.

zdroj fotografie: Screenshot/GFX Bench

Údajné Xiaomi Mi6c prešlo známym GFX Benchmarkom pod kódovým označením Xiaomi Jason. Podľa dostupných informácií prinesie displej o veľkosti 5.1″ s už štandardným FullHD rozlíšením. Srdcom smartfónu by mal byť najnovší čipset Snapdragon 660, ktorý obsahuje osem jadier taktovaných na 2.2 GHz a grafiku Adreno 512. Sekundovať mu bude 6 GB operačnej pamäte spolu so 64 GB interným úložiskom.

Geekbench – Snapdragon 835 v Mi6 vs neznámy smartfón so Snapdragonom 660

zdroj fotografie: Screenshot/Geekbench

Vo výbave nemá chýbať ani 12 MPx zadný fotoaparát so 4K videom, pričom na selfie fotky poslúži 5 MPx predný foťák. Jediným rozdielom oproti vlajkovej Mi 6-ke bude teda len v použitom čipsete a vo fotoaparáte. Čo sa ale výkonu týka, najnovší Snapdragon 660 oproti Snapdragonu 835 až tak nezaostáva, a tak môžeme byť svedkami naozaj nadupaného smartfónu s prijateľnou cenou. Tá bude určite nižšia ako v prípade vlajkového modelu Mi6, ktorý v domovskej Číne štartuje na 325 €. Xiaomi by s takýmto smartfónom mohlo opäť zažiariť, no na oficiálne potvrdenie si budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP