banner-mi5sZa posledné mesiace si dalo Xiaomi poriadnu námahu a predstavilo fantastické smartfóny. Medzi nimi je aj vylepšená dvojica pôvodnej Mi5-ky, no postupne aj Mi5S a jeho Plus verzia s duálnym fotoaparátom nájdu nástupcu. Ich nasledovník budúci rok, Xiaomi Mi6, zrejme príde až v troch rozličných verziách. 

Aj tento rok nám Xiaomi predstavilo skutočné úžasné smartfóny, no každý z nich raz dostane svojho nástupcu. To sa stane aj v prípade aktuálnych modelov Mi5S a Mi5S Plus, ktoré v roku 2017 nahradí nová Mi6-ka. Tá príde podľa najnovších informácií rovno v troch rozdielnych verziách, a to Mi6S, ktoré bude nasledovať Mi6E a tretím do počtu bude Mi6P. Označenie za číslicami má svoje odôvodnenie. Bude sa jednať totižto o typ procesora v danom modeli.

xiaomi-mi5s-recenzia-2

Ku príkladu, model Mi6S bude poháňaný procesorom Snapdragon 835, Mi6P dostane vlastný procesor z dielne Xiaomi s označením Pinecone. Model Mi6E bude v útrobách skrývať procesor Helio od MediaTeku, no nevieme, prečo sa výrobca rozhodol pre označenie písmenom „E“. Istá možnosť by pri tejto „záhade“ naznačovala high-end procesor Exynos od Samsungu.

xiaomi-mi5-cierna-nahlad

TIP: Kvalitná konštrukcia Xiaomi Mi5 zachránila život policajtovi! Smartfón po zásahu nožom stále bezproblémovo pracuje

Pri výrobe konštrukcií týchto noviniek zrejme Xiaomi opäť využije kombináciu skla a hliníka. Operačným systémom bude Android 7.0 / 7.1 Nougat s nadstavbou MIUI 9. Chýbať nebude ani USB-C konektor a procesorom bude vypomáhať operačná pamäť RAM o veľkosti až 6 GB, čím sa tieto novinky zaradia medzi najlepšie smartfóny na trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP