banner-pixelPred pár dňami sa v technologickom svete objavili špekulácie, ktoré tvrdili, že výrobný proces nových procesorov s 10 nm technológiou sa pravdepodobne oneskorí. To by, samozrejme, spôsobilo problémy s pripravovanými novinkami na rok 2017.

Domnienky vyvrátila práve spoločnosť TSMC, výrobca spomínaných procesorov, ktorý dodal, že výrobný proces ide podľa plánu a napriek obrovskému počtu objednávok pre gigantov Qualcomm a Apple, bude zákazka tvoriť len 1 % celkových výnosov za prvý kvartál 2017. Spoločnosť bude vyrábať nové procesory typu A10 a A11, ktoré by mali byť použité v nových iPhonoch a taktiež sa hovorí a produkcii A10X, ktorý by mal využívať budúcoročný iPad. TSMC nezabudlo ani na fanúšikov Androidu. Práve pre tento operačný systém by mala taiwanská firma dodávať najnovší Snapdragon 835 od Qualcommu, ktorý bude súčasťou väčšiny vlajkových lodí v budúcom roku.

apple-a10-procesorzdroj fotografie: Apple 

TIP: Predstavenie Xiaomi Mi6 sa zrejme oneskorí. Unikli aj detailnejšie hardvérové špecifikácie

V priebehu roka 2017 má spoločnosť TSCM ambíciu prejsť k 7 nm technológii, v roku 2019 k 5 nm technológii a rok 2022 by mohol priniesť dokonca 3 nm procesory, čo však znie už veľmi futuristicky. Ostáva nám teda dúfať, že procesory budú u výrobcov smartfónov včas a žiadna z očakávaných vlajkových lodí nebude mať problémy s predstavením, výrobou a pokrytím dopytu svojich fanúšikov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom