Väčšina svetových výrobcov v tomto období pilne pracuje na svojich nadchádzajúcich vlajkových smartfónoch. Radí sa medzi ne aj čínske Xiaomi, ktoré tento rok odhalí svoje prvé high-end zariadenie. To ponesie označenie Xiaomi Mi6, pričom má oproti svojmu predchodcovi disponovať viacerými vylepšeniami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ten najhlavnejší postihne procesor, pričom Snapdragon 820 má byť nahradený výkonnejším a zároveň úspornejším Snapdragonom 835. Tento 8-jadrový čipset má rovnako využívať väčšina konkurentov vo svojich doposiaľ najvýkonnejších smartfónoch. Jeho výnimočné parametre učarovali aj juhokórejskému Samsungu, ktorý ním plánuje vybaviť novinky Samsung Galaxy S8 a S8+. Práve táto dvojica modelov však robí vrásky na čele všetkým konkurenčným výrobcom. Po týchto modeloch totižto bude ohromný dopyt, pričom sa naň juhokórejská spoločnosť musela patrične pripraviť.

zdroj fotografie: Weibo

Xiaomi Mi Band 2 za 19 €!

Ešte pred oficiálnym predstavením tak bola nútená objednať veľké množstvo doposiaľ najvýkonnejších čipsetov od Qualcommu. Americký výrobca procesorov však kvôli tejto lukratívnej zákazke nestíha naplniť požiadavky ostatných spoločností, ktoré plánovali Snapdragon 835 využiť vo svojich zariadeniach. Po novom má táto nepriaznivá situácia ovplyvniť aj Xiaomi Mi6, ktorého sme sa podľa predchádzajúcich informácií mali dočkať už 16. apríla. Teraz to vyzerá, že bol tento dátum mylný a novinky sa zrejme dočkáme až niekedy v máji. Okrem toho sa k nám dostávajú aj nové informácie, ktoré spomínajú extrémne tenkú konštrukciu.

zdroj fotografie: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 dostane aj top-end verziu s prémiovou konštrukciou a výbavou

V nej má byť umiestnený už spomínaný procesor, ktorému bude dopomáhať 6 GB pamäte RAM. Rovnako sa povráva o duálnom fotoaparáte či podpore rýchlonabíjacej technológie Quick Charge 4. Aby toho nebolo málo, už teraz sa k nám dostali prvé informácie o druhej generácii procesora Surge S1. Novinka s najväčšou pravdepodobnosťou ponesie názov Surge S2, pričom má byť vyrobená úsporným 16 nm výrobným procesom. Taktiež má obsahovať 8 jadier, ktoré budú rozdelené do viacerých clusterov. Začiatok jeho výroby sa odhaduje na štvrtý kvartál tohto roka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
67%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
33%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]