banner-mi5s
Na predstavenie Xiaomi Mi6 čaká celý technologický svet, ktorý má od novej vlajkovej lode „čínskeho Apple“ vysoké očakávania. Ako vždy, Xiaomi ich určite naplní aj tentokrát, keďže Mi6-ka bude opäť prevratným smartfónom.

Predošlé informácie o aprílovom predstavení Xiaomi Mi6 sú teraz vyvrátené a tejto čínskej vlajkovej lodi sa dočkáme skôr. Naznačil to priamo spoluzakladateľ čínskeho giganta na konferencii Geek Park Innovation, ktorá sa konala 15. januára. Li Wanqiang sa zmienil o predstavení ohromujúceho produktu, ktoré prebehne už v marci. Síce presne nešpecifikoval, o aký produkt pôjde, no je viac ako isté, že v tento mesiac predstavia práve spomínanú vlajkovú loď Xiaomi Mi6.

xiaomi-mi-note-2-oficialne-3

Jedna z v verzií Xiaomi Mi6 má prísť s podobným dizajnom prednej strany ako Mi Note 2

zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi5

Spoluzakladateľ taktiež naznačil, že cena novinky bude nasledovať tradíciu Xiaomi v oceňovaní tohto portfólia produktov. Cena základného modelu Xiaomi Mi6 by tak naozaj mohla začať na 1999 čínskych juanov, čo je v prepočte skvelých 273 €. Samozrejme, hovoríme o cene pre domáci, čínsky trh a cena pre nás bude opäť vyššia. Na začiatku predaja by e-shopy Mi6-ku mohli ponúkať za približne 350 €, rovnako ako v prípade predchodcu, Xiaomi Mi5. Vzhľadom na očakávanú výbavu je to však stále veľmi lákavá cenovka, ktorú u konkurencie uvidíme len ťažko.

xiaomi mi5s

Xiaomi Mi5S a ultrazvukový snímač odtlačkov prstov

zdroj fotografie: Xiaomi

Na čínskom internete sa objavili aj nové špekulácie o dizajne a spracovaní Xiaomi Mi6. Podľa nových správ bude Mi6-ka nasledovať kroky modelu Xiaomi Mi5S a jeho konštrukcia bude taktiež vyrobená z kvalitného kovu. Okrem toho má priniesť aj rovnaký ultrazvukový snímač odtlačkov prstov zabudovaný v predanej strane zariadenia. Ten istý zdroj hovorí aj o vylepšenom zadnom fotoaparáte, ktorého presný čip zatiaľ nepoznáme. Má ísť však o lepší fotografický čip ako je Sony IMX378 nachádzajúci sa v Mi5S.

xiaomi-mi5s-oficialne-foto-5

Kovový rám Xiaomi Mi5S

zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Mi6 okrem vyššie spomínaných parametrov ponúkne aj doposiaľ najvýkonnejší mobilný procesor na trhu, Snapdragon 835. V nižšej verzii prinesie 4 GB RAM pamäť, v tej vyššej zasa až 6 GB RAM. Mi6-ka bude dostupná aj vo variantoch s plochým a zahnutým displejom, pričom oba budú napájané batériou väčšou ako 3000 mAh. Chýbať nemá ani veľké 128 GB úložisko a najnovší Android 7.0.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP