Ihneď po odhalení nového vlajkového modelu spoločnosti Xiaomi sa začalo špekulovať o jeho zväčšenej verzii. Viaceré zdroje sa zhodovali v tom, že Xiaomi Mi6 Plus, ako mal znieť názov novinky, oficiálne vypláva na svetlo sveta v najbližších dvoch mesiacoch. Podľa všetkého sa tak ale nakoniec nestane.

Ak si si na tento zväčšený model robil zálusk, tak ťa teraz mierne sklameme. Obľúbená čínska spoločnosť sa údajne rozhodla celú myšlienku o zväčšenej verzii svojej najnovšej vlajkovej lode zmietnuť zo stola. Ťažko povedať, čo stálo za týmto nešťastným rozhodnutím. Možno sa na ňom podieľali nie práve naplnené očakávania z minuloročného Xiaomi Mi5S Plus. Tento model napriek svojím nesporným kvalitám veľký úspech nezožal, no svojím spôsobom si za to mohol jeho samotný výrobca. Ten totiž len dva mesiace po oficiálnom odhalení tohto tabletofónu predstavil ešte lákavejší Xiaomi Mi Note 2, ako aj revolučný Xiaomi Mi MIX.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 má úplne nové WiFi s dvojnásobnou rýchlosťou a dvakrát lepším dosahom ako konkurencia

Mi5S Plus tak zostal len do počtu, pričom ho vyššie zmienená dvojica modelov dokonale zatienila. Spolu s touto nešťastnou novinou sa ale začínajú vynárať aj nové informácie o tretej generácii phabletu Xiaomi Mi Note. Presnejšie sme sa dozvedeli, že bude tento očakávaný model odhalený v treťom kvartáli tohto roka. Konkrétne sa hovorí o mesiaci september. Nie je vylúčené, že pri príležitosti odhalenia tohto tabletofónu bude rovnako ako minulý rok predstavený aj bezrámikový Xiaomi Mi MIX s poradovým číslom dva.  Treba ale stále rátať s tým, že sa jedná o dohady a všetko nakoniec môže byť úplne inak.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP