Pre čínskeho giganta Xiaomi bol včerajšok veľkým dňom. Po viac ako roku totižto predstavil ďalšiu generáciu svojej vlajkovej lode, Xiaomi Mi6. Aj keď je Mi6-ka naozaj nadupaný stroj, mnohí fanúšikovia ostali sklamaní. Očakávali sme, že výrobca tiež predstaví väčšiu verziu novinky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aj keď Xiaomi Mi6 Plus včera predstavené nebolo, podľa najnovších informácií od analytika stojaceho za niekoľkými pravdivými únikmi, je väčšia verzia Mi6-ky reálna. Analytik Pan Jiutang sa domnieva, že Xiaomi by mohlo Mi6 Plus predstaviť v priebehu dvoch najbližších mesiacov. Zväčšená verzia klasickej Mi6-ky tak bude debutovať pravdepodobne niekedy v júni.


zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu Xiaomi Mi6

Hlavným rozdielom medzi Xiaomi Mi6 a Mi6 Plus bude, samozrejme, veľkosť displeja. Kým klasická Mi6-ka má 5,15″ displej, verzia s prívlastkom Plus má dostať obrazovku s uhlopriečkou až 5,7-palca. Dočkať by sme sa mohli aj jemnejšieho QuadHD rozlíšenia a tenších rámikov okolo displeja. Dizajnovo bude Mi6 Plus zrejme vychádzať zo svojho menšieho brata a tak opäť môžeme očakávať sklenenú konštrukciu.


zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Privítaj Xiaomi Mi6! Nové čínske monštrum s najlepšou výbavou a cenou, ktorej nebudeš môcť uveriť

Veľmi odlišná by nemala by byť ani ostatná hardvérová výbava. Xiaomi Mi6 Plus by malo „zdediť“ aj Snapdragon 835 procesor, nový typ 6 GB RAM pamäte, rovnaké vnútorné pamäte a zrejme aj duálny 12 MPx fotoaparát. Kapacita batérie má narásť z 3350 mAh na 4500 mAh a opäť príde s podporou rýchleho nabíjania. Chýbať by nemal ani USB Type-C konektor, DualSIM a dúfame, že ani 3,5 mm audio jack.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]