Pre čínskeho giganta Xiaomi bol včerajšok veľkým dňom. Po viac ako roku totižto predstavil ďalšiu generáciu svojej vlajkovej lode, Xiaomi Mi6. Aj keď je Mi6-ka naozaj nadupaný stroj, mnohí fanúšikovia ostali sklamaní. Očakávali sme, že výrobca tiež predstaví väčšiu verziu novinky.

Aj keď Xiaomi Mi6 Plus včera predstavené nebolo, podľa najnovších informácií od analytika stojaceho za niekoľkými pravdivými únikmi, je väčšia verzia Mi6-ky reálna. Analytik Pan Jiutang sa domnieva, že Xiaomi by mohlo Mi6 Plus predstaviť v priebehu dvoch najbližších mesiacov. Zväčšená verzia klasickej Mi6-ky tak bude debutovať pravdepodobne niekedy v júni.


zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu Xiaomi Mi6

Hlavným rozdielom medzi Xiaomi Mi6 a Mi6 Plus bude, samozrejme, veľkosť displeja. Kým klasická Mi6-ka má 5,15″ displej, verzia s prívlastkom Plus má dostať obrazovku s uhlopriečkou až 5,7-palca. Dočkať by sme sa mohli aj jemnejšieho QuadHD rozlíšenia a tenších rámikov okolo displeja. Dizajnovo bude Mi6 Plus zrejme vychádzať zo svojho menšieho brata a tak opäť môžeme očakávať sklenenú konštrukciu.


zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Privítaj Xiaomi Mi6! Nové čínske monštrum s najlepšou výbavou a cenou, ktorej nebudeš môcť uveriť

Veľmi odlišná by nemala by byť ani ostatná hardvérová výbava. Xiaomi Mi6 Plus by malo „zdediť“ aj Snapdragon 835 procesor, nový typ 6 GB RAM pamäte, rovnaké vnútorné pamäte a zrejme aj duálny 12 MPx fotoaparát. Kapacita batérie má narásť z 3350 mAh na 4500 mAh a opäť príde s podporou rýchleho nabíjania. Chýbať by nemal ani USB Type-C konektor, DualSIM a dúfame, že ani 3,5 mm audio jack.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom