Oficiálny dátum predstavenia Xiaomi Mi6 ešte stále nie je definitívne známy, no podľa našich zdrojov sme k nemu veľmi, veľmi blízko. 

Videli sme už tony renderov, fotografií a informácií. Žiadne oficiálne slovo od Xiaomi o dátume predstavenia však zatiaľ nepadlo. Nedávno sme informovali o tom, že novinka bude zrejme predstavená 16. apríla. Už tento termín vyzeral byť pre mnohých novým technologickým „sviatkom“, avšak je možné, že sa Mi6-ky nakoniec dočkáme ešte skôr. Nové informácie totiž hovoria o 11. apríli, čo je 5-dňový posun voči predošlému dátumu.

Xiaomi Mi5S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografií: Weibo

Situácia ohľadom použitého procesora stále nie je celkom jasná. Dohady sa rozdelili na dve skupiny, pričom niektoré tvrdia, že Xiaomi predstaví zbrusu nový high-end s najvýkonnejším Snapdragonom 835 a iné zas, že najprv bude dostupná iba verzia so starším Snapdragonom 821 a model s 835-kou príde neskôr. Podstatne menej pravdepodobnou možnosťou je použitie taiwanského MediaTeku Helio X30 alebo čispetu z vlastnej výroby (Surge S2).

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Weibo

nenechaj si ujsť
Nové čínske monštrum na obzore? Xiaomi Mi6 sa ukázalo na fotografii s nadupaným 2,7 GHz procesorom!

Dizajnovo má smartfón podľa uniknutých fotografií vychádzať zo svojho predchodcu s užšími rámikmi. Konštrukciu teda bude tvoriť sklo v kombinácii s kovovým rámom a keramická verzia znie taktiež celkom reálne. Nakoľko MIUI 9 vyjde až v treťom alebo štvrtom kvartáli, v Xiaomi Mi6 bude predinštalované aktuálne MIUI 8 postavené na Androide Nougat. Zatiaľ neznámemu procesoru má sekundovať 4 alebo 6 GB pamäť RAM v závislosti od vezie. Relatívne kompaktná 5.2-palcová uhlopriečka displeja ostane zachovaná, pričom sa ale očakáva navýšenie rozlíšenia už na QuadHD. Očakávame tiež, že Xiaomi prezradí dátum predstavenia už v najbližších týždňoch a my ťa o ňom budeme ihneď informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP