Kým stále čakáme na nejakú oficiálnu zmienku o Xiaomi Mi6 zo strany výrobcu, na internete sa objavuje čoraz viac únikov a dohadov. Je tu nový deň a s ním aj ďalšie zaujímavé info o očakávanej Mi6-ke.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V súčasnosti sa technologickým internetom vedú búrlivé diskusie o procesore, ktorý má byť v Xiaomi Mi6 použitý. Na povrch sa totižto dostali správy o neprítomnosti najnovšieho Snapdragonu 835 v tele očakávanej čínskej vlajkovej lodi. Za všetkým má byť práve konkurenčný Samsung, ktorý si vytvoril akýsi monopol a keďže sa stará o výrobu týchto čipsetov, dostal prednostné právo na ich použitie. Ak sú informácie o absencii 835-ky v Xiaomi Mi6 naozaj pravdivé, sú dve možnosti, ktoré by mohli nastať.

Xiaomi Mi6
zdroj fotografie: Weibo

Prvou je nahradenie najnovšieho amerického čipsetu jeho predchodcom, Snapdragonom 821. Druhou možnosťou by bolo využitie high-end verzie vlastného procesora Surge S1, ktorý Xiaomi predstavilo len nedávno. Výkonnejšia verzia Surge čipsetu by mala byť porovnateľná s radom vlajkových procesorov Snapdragon 800.


zdroj fotografie: Mydrivers

Na Weibo sa teraz objavila nová fotografia, ktorá zachytáva špecifikácie údajného Xiaomi Mi6. Medzi nimi sa nachádza aj záhadný osemjadrový procesor s taktom až 2,7 GHz, pričom mnohí sa domnievajú, že ide práve o procesor z vlastnej dielne. Aj keď Snapdragon 835 má 8 jadier, ich maximálny takt je 2,45 GHz a je len veľmi málo pravdepodobné, že by Xiaomi procesor pretaktovalo na takto vysokú frekvenciu.

Okrem procesora však fotografia odhaľuje aj ďalšie zaujímavé špecifikácie. Pred objektív sa zrejme postavila hneď najvyššia verzia očakávaného „Číňana“, ktorá disponuje až 6 GB RAM pamäťou a masívnym 256 GB vnútorným úložiskom. V telefóne je nainštalovaný Android 7.0 s najnovšou verziou nadstavby MIUI 8.3.14.

O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]