Xiaomi po viac ako roku predstavilo novú vlajkovú loď Mi6. Špecifikácie dosahujú slušných kvalít, avšak mnohí fanúšikovia sú z najočakávanejšieho čínskeho smartfónu sklamaní. Ak patríš medzi nich, vedz, že čínsky gigant má v rukáve ešte jedno poriadne eso.

Xiaomi Mi6 je po stránke hardvéru skutočne dôstojným nástupcom predošlého legendárneho modelu. Prináša nekompromisný výkon v podaní Snapdragonu 835 a 6 GB RAM pamäti. Táto nadupaná konfigurácia je síce fajn, no fanúšikovia ako u nás, tak aj na celom svete mali o niečo väčšie očakávania. Mi6-ka nepriniesla ani výrazné dizajnové zmeny a podobá sa na predchodcu Mi5S. Znie to teda tak, akoby Xiaomi iba dorovnalo úroveň konkurencie. Ak sa však nad Mi6-kou zamyslíme, Xiaomi vyrobilo výkonné zariadenie pre masy s primeranou cenou a technológiami, ktoré využívajú aj iní veľkí hráči na trhu.

Xiaomi Mi6
zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi6

Na konci minulého roka sme si tiež mohli všimnúť, ako Xiaomi upútalo pozornosť zariadeniami ako Mi MIX a Mi Note 2. Boli totiž nositeľmi technologického pokroku v minulom roku. O inovatívne technológie, dizajn, či opäť čo možno najnižšiu cenovku rozhodne nebola núdza. Ako sa vraví, história sa opakuje a niet pochýb o tom, že čínsky gigant bude chcieť zožať rovnakú slávu aj tento rok. Už dlhšie sa hovorí o príchode Mi Note 3, ktorý má priniesť rovnako ohromujúci výkon v podaní nástupcu Snapdragonu 835 a v najvyššej konfigurácii by sme mohli očakávať až 8 GB pamäte RAM.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Xiaomi

V prípravách je tiež nová generácia Mi MIX, ktorá sa bude snažiť pokoriť limity predchádzajúceho modelu. Dizajn projektu má znovu v rukách francúzsky „čarodej“ Philippe Starck. Pravdepodobne budeme musieť začať používať označenie vlajková loď s mierou, nakoľko už možno o pár mesiacov sa dočkáme inovatívnejších trhákov z dielne „čínskeho Apple“, a tak bude model Mi6, žiaľ, odsunutý na vedľajšiu koľaj.

Xiaomi Mi MIXzdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP