Teraz čítate
Xiaomi Mi6 je len „predjedlo“. To najlepšie od Xiaomi ešte len príde!

Xiaomi po viac ako roku predstavilo novú vlajkovú loď Mi6. Špecifikácie dosahujú slušných kvalít, avšak mnohí fanúšikovia sú z najočakávanejšieho čínskeho smartfónu sklamaní. Ak patríš medzi nich, vedz, že čínsky gigant má v rukáve ešte jedno poriadne eso.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi6 je po stránke hardvéru skutočne dôstojným nástupcom predošlého legendárneho modelu. Prináša nekompromisný výkon v podaní Snapdragonu 835 a 6 GB RAM pamäti. Táto nadupaná konfigurácia je síce fajn, no fanúšikovia ako u nás, tak aj na celom svete mali o niečo väčšie očakávania. Mi6-ka nepriniesla ani výrazné dizajnové zmeny a podobá sa na predchodcu Mi5S. Znie to teda tak, akoby Xiaomi iba dorovnalo úroveň konkurencie. Ak sa však nad Mi6-kou zamyslíme, Xiaomi vyrobilo výkonné zariadenie pre masy s primeranou cenou a technológiami, ktoré využívajú aj iní veľkí hráči na trhu.

Xiaomi Mi6
zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi6

Na konci minulého roka sme si tiež mohli všimnúť, ako Xiaomi upútalo pozornosť zariadeniami ako Mi MIX a Mi Note 2. Boli totiž nositeľmi technologického pokroku v minulom roku. O inovatívne technológie, dizajn, či opäť čo možno najnižšiu cenovku rozhodne nebola núdza. Ako sa vraví, história sa opakuje a niet pochýb o tom, že čínsky gigant bude chcieť zožať rovnakú slávu aj tento rok. Už dlhšie sa hovorí o príchode Mi Note 3, ktorý má priniesť rovnako ohromujúci výkon v podaní nástupcu Snapdragonu 835 a v najvyššej konfigurácii by sme mohli očakávať až 8 GB pamäte RAM.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Xiaomi

V prípravách je tiež nová generácia Mi MIX, ktorá sa bude snažiť pokoriť limity predchádzajúceho modelu. Dizajn projektu má znovu v rukách francúzsky „čarodej“ Philippe Starck. Pravdepodobne budeme musieť začať používať označenie vlajková loď s mierou, nakoľko už možno o pár mesiacov sa dočkáme inovatívnejších trhákov z dielne „čínskeho Apple“, a tak bude model Mi6, žiaľ, odsunutý na vedľajšiu koľaj.

Xiaomi Mi MIXzdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
70%
Chcem to
5%
Mám to
10%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]
  • Mario Kovačič

    No ak to dopadne ako note 2 predrazena a nedostupna si mozu strcit.