Vlajková loď čínskeho giganta bude podľa dohadov predstavená približne o mesiac. Očakávanú výbavu Xiaomi Mi6 už poznáme celkom podrobne a dnes sa k nám tak dostali ďalšie zaujímavé poznatky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa čínskeho webu MyDrivers, Mi6-ka nebude vybavená fotografickým snímačom Sony IMX386 ako sa spočiatku predpokladalo. Namiesto toho má byť použitý novší a podstatne lepší snímač Sony IMX400. Sony si totiž zvyčajne svoj najlepší snímač necháva výhradne len pre seba. Okrem toho sa povráva aj o dvoch veľkostiach displeja. Popri modeli s tradičným 5,15-palcovým displejom má prísť ešte jeden s väčšou 5,7-palcovou uhlopriečkou. Ten sa však nebude líšiť iba displejom, ale aj dizajnom či fotoaparátom.

Xiaomi Mi5S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi mi6

Náčrt Xiaomi Mi6 s duálny fotoaparátom

zdroj fotografie: Weibo

Podobne ako tomu je pri najnovších iPhonoch, tak aj väčší model Xiaomi Mi6 by mal ponúknuť duálny fotoaparát. Trochu znepokojivo ale znie nárast hrúbky, a to zo 7,3 mm (Mi5) na rovných 8 mm. Dôvodom je však zrejme väčšia 3200 mAh batéria, a teda v tomto prípade tento krok veľmi radi odpúšťame. Pamäťová výbava začne na konfigurácii 4 GB RAM a 32 GB úložisku. Xiaomi Mi6 Plus s duálny fotoaparátom a väčším displejom bude vybavené rovnakou 4 GB RAM pamäťou, no zväčšeným 64 GB úložiskom. Nakoľko minuloročná Mi5-ka sa predáva aj v 128 GB verzii, očakávať ju môžeme aj tento rok.

zdroj fotografií: Weibo

nenechaj si ujsť
Poznáme špecifikácie a dátum predstavenia Xiaomi Mi6

V oboch modeloch bude taktiež pracovať najvýkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 835 s totožnými prevádzkovými frekvenciami. Čínski zákazníci podľa informácií zaplatia za Xiaomi Mi6 okolo 290 € a za väčšie Mi6 Plus približne 360 €. Takto znejú doteraz známe neoficiálne informácie. Či sa nakoniec stanú realitou, sa dozvieme už 18. apríla, teda počas očakávaného oficiálneho predstavenia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
71%
Chcem to
18%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.