YouTuber JerryRigEverything je známy veľmi kvalitnými testami odolnosti smartfónov a ich rozoberaním. Do rúk sa mu dostala aj najnovšia vlajková loď čínskeho výrobcu Xiaomi – Mi6.

Test odolnosti už nejaký ten piatok pozná svoj výsledok. Mi6-ka ho zvládla bravúrne! Materiálom, z ktorých je novinka vyrobená nerobil problém takmer žiadny test a väčšinu dokázala prežiť bez väčšej ujmy na „zdraví“. Ako ale vyzerá vnútro smartfónu? Aj na túto otázku ti odpovie tento známy youtuber. Vo svojom videu zariadenie dopodrobna rozobral a opísal jednotlivé časti. Poďme sa teda pozrieť na základný postup. V prvom rade treba, samozrejme, vybrať slot pre SIM karty. Okolo neho si všimneš tenkú gumu kvôli čiastočnej vodeodolnosti. Áno, ak si o tom náhodou doteraz nevedel, Xiaomi Mi6 poskytuje odolnosť voči ošpliechaniu. Gumové ochranné tesnenia tak nájdeš vo viacerých častiach konštrukcie.

Xiaomi Mi6 6GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/JerryRigEverything

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 za polovičnú cenu Galaxy S8 ponúka aj veľmi odolné materiály. Tento test odolnosti zvládol bravúrne!

Odobratie zadného krytu je už oveľa ťažšie a vyžaduje veľa trpezlivosti. Kým na Mi5-ke ho stačilo odobrať prísavkou, na Mi6-ke musíš v prvom rade roztopiť lepidlo, ktoré kryt drží. Potom už stačí iba nejakou tenkou pomôckou kryt oddeliť od zvyšku konštrukcie.  Po prevedení týchto krokov je už rozoberanie pomerne jednoduché a pripomína Lego skladačku. Youtuber poznamenal, že vibračný motorček je obdĺžnikového tvaru, čo je vec vídaná hlavne pri iPhonoch (pri ostatných smartfónoch je väčšinou okrúhleho tvaru). V hornej časti, kde sa nachádza procesor, je zas zaujímavosťou gumový povlak na procesore pre lepšie rozloženie tepla.

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/JerryRigEverything

Teraz sa trochu vráťme k spomínanej vodeodolnosti. Gumovú ochranu môžeš nájsť ako pri spodnom reproduktore, tak aj v reproduktore pre hovory. K ľahšiemu dosiahnutiu odolnosti voči vode prispieva aj kritizovaná absencia 3.5 mm audio jacku. Kde to teda viazne a prečo smartfón nezískal napríklad certifikáciu IP68? Problém spočíva v USB konektore typu-C. Ten totiž nedisponuje žiadnou ochranou a voda sa tak skrz neho dostane do zariadenia veľmi ľahko.

xiaomi mi6

Ako môžeš vidieť, kým pri reproduktore sa nachádza gumová ochrana, USB konektor typu-C nemá žiadnu

zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/JerryRigEverything

K záveru videa predviedol tento pán celkom zaujímavú vec. Pomocou špeciálneho spreja odobral zo skleneného krytu čiernu farbu, aby ostal priehľadný. Zariadenie nakoniec poskladal a kryt naspäť prilepil. Aby sme to zhrnuli, demontáž Xiaomi Mi6-ky je veľmi jednoduchá, teda až na zdĺhavé roztápanie lepidla na zadnom kryte. Ak by si sa chcel dozvedieť viac a angličtina ti nerobí problém, určite si pozrie celé video nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP