banner-mi5s
Len nedávno sme informovali o zdvihnutí cien budúcich čínskych smartfónov, čo má byť zapríčinené oslabením domácej čínskej meny voči americkému doláru, čo je v Číne hlavnou obchodnou menou. Oslabenie domácej meny spôsobilo zvýšenie nákladov na výrobu súčiastok, ktoré výrobcovia používajú v najnovších technologických zariadeniach.

Tento nepríjemný fakt sa už prejavil na cenách dvoch najnovších modelov smart TV od Xiaomi, ktorých ceny stúpli približne o 40 €. Zvyšovaniu cien súčiastok sa nevyhlo ani čínske Meizu, ktorého najnovší Meizu M5 Note zdražel o necelých 14 €. Nepríjemné navyšovanie domácich, čínskych cien sa potom, samozrejme, prejaví aj na cenách pre nás, ktoré sú už beztak vyššie. Cenová ujma sa bude týkať aj očakávaného Xiaomi Mi6, nadchádzajúcej vlajkovej lodi spoločnosti.

xiaomi-mi5-ceny-pri-predstaveni

Oficiálne čínske ceny pri predstavení Xiaomi Mi5

zdroj fotografie: Xiaomi

TIP: Ceny smartfónov v Číne by mohli budúci rok stúpnuť kvôli výkyvom doláru

Čínske Xiaomi pri predstavení každého nového vlajkového modelu patriaceho do radu Xiaomi Mi, stanovuje cenu najzákladnejšej verzie smartfónu na 1999 čínskych jüanov, čo je v prepočte podľa aktuálneho kurzu 277 €. Tento rok však má byť oficiálna čínska cena vyššia až o 500 jüanov a základný model Xiaomi Mi6 bude zrejme štartovať na čiastke 2499 jüanov, teda 345 €. Keďže ceny čínskych smartfónov sú pre nás vždy približne o 20 % vyššie, v období začiatku predaja by mohla byť základná verzia Mi6-ky pre nás dostupná za cenu okolo 415 €.

Za túto cenu však Xiaomi Mi6 ponúkne to najlepšie, čo bude v čase predstavenia k dispozícii. Podľa doterajších informácií pôjde o smartfón dizajnovo podobný októbrovému phabletu Xiaomi Mi Note 2 a očakávať máme zahnutý OLED displej s kompaktnejšou uhlopriečkou. Súčasťou nadupanej hardvérovej výbavy bude aj len pred pár dňami predstavený Qualcomm Snapdragon 835 procesor či duálny fotoaparát s novými snímačmi. Predstavenie Xiaomi Mi6 by malo prebehnúť niekedy v apríli tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP