banner-mi-note-2
Každoročne výrobcovia prinášajú na trh svoje vylepšené novinky, ktoré ponúkajú vyšší výkon a lepšie funkcie. V nasledujúcom roku prídu na trh zariadenia s ešte výkonnejším procesorom od Qualcommu. Nový Snapdragon 835 by sa mohol prvýkrát objaviť v novinke Xiaomi Mi6, ktorá má byť predstavená skoro na jar.

Xiaomi svoje tromfy v segmente smartfónov v tomto roku už stihlo vytiahnuť z rukáva. Začiatok roka 2016 priniesol fantastický model Mi5, ktorý ako prvý obsahoval vtedajšiu procesorovú novinku, Snapdragon 820 a o pol roka neskôr prišla na trh lepšia verzia Mi 5-ky, Mi5S/5S Plus s ešte lepším Snapdragonom 821. Pred pár týždňami sme boli svedkami predstavenia Xiaomi Mi Note 2 so zahnutými okrajmi obrazovky a spolu s ním prišiel aj revolučný model Mi MIX s obrovskou obrazovkou. Do konca roka tak ostáva na zozname výrobcu už len zopár zariadení strednej triedy, ktoré sa chystá predstaviť. V ďalšom mesiaci by sa tak mohla objaviť aj lacnejšia verzia Xiaomi Mi5c. Hovorí sa, že to bude prvým smartfónom spoločnosti s vlastným procesorom. Ďalších noviniek sa dočkáme až začiatkom budúceho roka.

Xiaomi Mi5S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-3

Mi5S so Snapdragonom 821

Podľa analytika Kevina Wanga, bude budúcoročná novinka Xiaomi Mi6 prvým čínskym smartfónom s najnovším Snapdragonom 835. Samsung tiež nebude zaostávať a nový procesor osadí do svojho top modelu Galaxy S8. Na nedostatok výkonu sa nikto nemôže sťažovať ani pri aktuálnej 821-ke, no Snapdragon 835 bude ešte výkonnejší a hlavnou zmenou bude zdvojnásobenie počtu jadier, ktoré pracujú s vyššou, 3 GHz frekvenciou.

snapdragon-nahlad

Qualcomm tiež do svojej novinky zabudoval nový modem X16, ktorý zvyšuje rýchlosť siete až na 1 GB/s. Týmto sa tak stáva prvým gigabitovým modemom, ktorý bude v smartfóne použitý. S novým procesorom stále prichádza aj nový grafický akcelerátor. V tomto prípade jeho označenie bude o radu vyššie, Adreno 540. Ďalšou z nových možností procesora bude aj podpora pre 4K displeje, rýchleho UFS 2.1 vnútorného úložiska či 4-kanálovej LPDDRx operačnej pamäte. Zlepšením prešla aj podpora pre duálne fotoaparáty. To všetko by sme v Xiaomi Mi6 mohli vidieť už začiatkom marca budúceho roka, na oficiálnom predstavení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP