banner-mi5s
Nedávno predstavená novinka z Pekingu, Xiaomi Mi5s Plus, sa od svojho menšieho brata líši už na prvý pohľad. Na zadnej strane sa pýši duálnym fotoaparátom s 13 MPx snímačmi od Sony a srdcom Plus-ka je úplne nový Snapdragon 821. Aj využitie nového procesora umožnilo osadiť novinku duálnym fotoaparátom a Xiaomi prezradilo ako im s tým Qualcomm pomohol.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najväčší výrobca procesorov pre smartfóny splnil želania výrobcov, ktorí tak netrpezlivo čakali na procesor s podporou duálnych fotoaparátov, keď predstavil nový Snapdragon 821. Ten so sebou prináša vylepšenie výkonu, lepšiu úsporu energie a novinkou je podpora pre efektívne použitie duálneho fotoaparátu s technológiou „Clear Sight“. Xiaomi odhalilo, ako im táto nová technológia pomohla vylepšiť fotografie v novom Xiaomi Mi5S Plus.

Xiaomi Mi5S Plus 4GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-plus-technologia-fotoaparatu

Xiaomi Mi5s Plus je prvým spomedzi zariadení, ktoré skutočne naplno využilo technológiu Clear Sight. Tá fotografiám prináša vyššiu dynamiku s kvalitnejšími detailmi a nižším šumom, čo je výhodou hlavne pri fotografovaní za zhoršených svetelných podmienok. Snímky v rovnakom čase zachytávajú dva snímače, z ktorých jeden je čiernobiely (monochromatický). Práve tento monochromatický snímač, z ktorého bol odstránený farebný filter, umožňuje zachytiť až 3-krát viac svetla v porovnaní s klasickým snímačom. Pri fotografovaní sa tak vytvoria dve snímky. Pomocou špeciálneho algoritmu od Qualcommu sa farebná a čiernobiela snímka zlúčia do jednej finálnej snímky, ktorá je omnoho kvalitnejšia, ako snímka zachytená len jedným snímačom.

xiaomi-mi5s-plus-oficialne-3

Technológia Clear Sight je naozaj užitočným nástrojom pre lepšie zachytenie fotografií. Zariadenia s novým Snapdragonom 821 ešte len prichádzajú na trh, preto veríme, že sa potenciál tohto procesora naplno využije a fotografie smartfónov sa tak stanú ešte kvalitnejšími ako doteraz.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
44%
Páči sa mi to
44%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
6%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]