Xiaomi Mi5S: Potvrdenie pre duálny fotoaparát, 3D Touch a ultrazvukový snímač odtlačkov prstov

banner-mi5-proXiaomi na jeseň plánuje predstaviť dva nové nekompromisné smartfóny s ešte lepšími cenami. S modelom Mi5S sa púšťa do boja napríklad proti iPhone 7. Konkurenciu v podobe Mi5S Plus si však pripravil aj pre Samsung Galaxy Note 7 alebo iPhone 7 Plus.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nové smartfóny čínskeho výrobcu uvidíme už 27. septembra. Svedčí o tom aj množstvo uniknutých informácií. Tie naznačujú, že Xiaomi Mi5S príde s duálnym fotoaparátom doplneným o dvojtónový LED blesk, pričom zadná strana bude opäť keramická. Zvýši sa tým odolnosť, no otázkou zostáva, ako to Xiaomi zvládne s produkciou keramickej zadnej časti tentokrát. Na svetlo sveta sa dostal aj nový screenshot z nastavení telefónu. Ten nám čiastočne potvrdzuje aj hardvérovú výbavu smartfónu.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-5s-dual-cameras

Všimnúť si môžeme, že telefón poháňa Android 6.0.1 Marshmallow, na ktorom nájdeme slávnu nadstavbu MIUI 8. Screenshot ďalej utvrdzuje použitie procesora Snapdragon 821 od Qualcommu. Ten v sebe ukrýva štyri jadrá taktované na frekvenciu 2,35 GHz. Grafickú časť tvorí akcelerátor Adreno 530. Toto duo dopĺňa RAM pamäť s kapacitou 6 GB a až 256 GB interné úložisko.

mi5s_screenshot

Novinkou v Xiaomi Mi5S má byť aj 3D Touch alebo Force Touch. Xiaomi však asi technológiu pomenuje svojim názvom. Ak teda na displej zatlačíte väčšou silou, systém na to zareaguje. Jedným z možných využití tejto vlastnosti je napríklad rozbalenie možností aplikácie priamo z ikony na ploche.

a335b9d26dd442978d44057b3b905be8

Ďalšou novinkou bude aj absencia hardvérového domovského tlačidla. Vďaka technológii ultrazvukového snímača odtlačkov prstov ho už jednoducho nebude treba. Hlavnou výhodou je to, že ultrazvuk prenikne aj cez materiál a samotný senzor teda môže ostať skrytý vo vnútri tela.

mi5s_ultrasonicsensor

Všetky tieto vlastnosti spojené v jednom smartfóne teda uvidíme už 27. septembra v Pekingu, kde Xiaomi oficiálne predstaví svetu svoje nadupané novinky. Cena základného modelu v domovskej Číne bude začínať tesne pod hranicou 270 €.  My vám samozrejme, prinesieme tie najčerstvejšie informácie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
30%
Chcem to
27%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
9%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.