banner-mi5
O vylepšenom modeli už beztak perfektnej vlajkovej lodi Xiaomi Mi5, Mi5S, sme už čo to počuli. Zdá sa, že Xiaomi na tomto smartfóne naozaj pracuje a pripravuje sa na jeho predstavenie, s čím súvisia aj najnovšie úniky informácií. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Povráva sa, že predstavenie Xiaomi Mi5S prebehne niekedy v druhej polovici roka 2016. Čo presne bude znamenať písmeno „S“ v názve zatiaľ nie je oficiálne potvrdené, no niekoľko nových detailov o tomto smartfóne tu máme. Mi5S má prísť s ešte lepšou výbavou ako súčasné Xiaomi Mi5, pričom top-end hardvér bude s najväčšou pravdepodobnosťou zabalený v celokovovom tele, podobne, ako to má byť v prípade prichádzajúceho Xiaomi Mi Note 2.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi5-cierna
Displej na prednej strane bude vybavený technológiou rozpoznávajúcou tlak, akým sa prstom displeja dotýkate. Ostatné vlastnosti panela sa zmeniť nemajú, teda malo by ísť o rovnako veľký 5,15″ displej s FullHD rozlíšením. Ďalšie správy hovoria o použitá ultrazvukového snímača odtlačkov prstov. Táto technológia bola vyvinutá spoločnosťou Qualcomm a tak je logické, že Mi5S bude opäť poháňať jeden z ich najnovších procesorov. Podľa dohadov to má byť práve Snapdragon 821 v kombinácii s obrovskou 6 GB RAM pamäťou.

[tip color=“white“]TIP: Xiaomi Mi Note 2 by mal prísť v troch verziách, jedna z nich bude aj so zahnutým displejom[/tip]

xiaomi-mi5-podora-lte-nahlad2
Zdroj taktiež hovorí o integrácii duálneho fotoaparátu na zadnú kovovú stranu Xiaomi Mi5S. S veľmi obdobnou výbavou má disponovať aj spomínaný Xiaomi Mi Note 2, ktorý bude predstavený už v júli. Vzhľadom na tento fakt nie je práve najpravdepodobnejšie, že by Xiaomi predstavilo dva modely so zhodou top-end výbavou s rozdielom len v uhlopriečke displeja. Tieto informácie však musíme brať s nadhľadom, nakoľko nepochádzajú z oficiálneho zdroja a všeličo sa ešte môže zmeniť.

Zdroj: Mydrivers, (2)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom