Xiaomi Mi5S zrejme príde aj v kompaktnej verzii so 4-palcovým displejom, dokazuje to uniknutá fotografia

banner-mi5-pro
Priaznivci kompaktných zariadení musia byť posledné roky poriadne sklamaní. V dnešnej dobe sa vyrábajú smartfóny s naozaj rozmernými zobrazovacími panelmi, ktoré však nesadnú do každej ruky. Preto poteší každá jedna správa o nejakom kompaktnom kúsku, avšak treba povedať, že tieto správy prichádzajú len veľmi zriedkavo. To sa však snaží napraviť spoločnosť Xiaomi, ktorá zrejme už o 6 dní predstaví nový 4-palcový smartfón.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spomínané informácie o novom kompaktnom prístroji podporila aj jeho údajná fotografia. Tá nám odhaľuje smartfón s podobným, ak nie rovnakým dizajnovým jazykom, aký ponúkla súčasná vlajková loď výrobcu, Xiaomi Mi5. 5,15-palcový displej by však mal byť značne menší a jeho uhlopriečka by mala dosahovať rovné 4 palce. Tiež to vyzerá tak, že zmenšená verzia vlajkovej lode príde so skenerom odtlačkov umiestneným v domovskom hardvérovom tlačidle a nová technológia, ktorá má byť použitá pri klasickej verzii Xiaomi Mi5S, v kompaktnej verzii svoje uplatnenie nenájde. Únik pochádzajúci zo sociálnej siete Weibo tiež uvádza, že toto zariadenie ponúkne NFC technológiu s podporou Xiaomi Mi Pay.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5s-small

Regulárna verzia Mi5S-ka príde s procesorom Qualcomm Snapdragon 821 a 6 GB RAM pamäťou. Okrem toho by mal nadchádzajúci kráľ čínskych smartfónov  disponovať obrovským 256 GB UFS 2.0 interným úložiskom, 16 MPx hlavným fotoaparátom so 4-osou optickou stabilizáciou a clonou f/1.8. Veľká 3490 mAh batéria má zabezpečiť nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Nová technológia použitého skenera odtlačkov prstov taktiež rozhodne poteší. Špecifikácie zmenšenej verzie Xiaomi Mi5S však známe nie sú a je teda otázne, čo si menší súrodenec „požičia“ od toho väčšieho. Všetko sa však dozvieme už o spomínaných 6 dní, a teda 27. septembra, kedy majú byť novinky oficiálne predstavené.

TIP: Xiaomi Mi5S v AnTuTu s vynikajúcim výsledkom, ktorý ukazuje silu Snapdragonu 821

mi-5s-4-inch-rumor-weibo

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
15%
Páči sa mi to
46%
Chcem to
15%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
15%
Neznášam to
8%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]