banner-mi5Xiaomi už za krátku dobu v Pekingu predstaví dva nové smartfóny z rodiny Mi. Obe zariadenia prídu nabité najnovšími technológiami, ktoré spolu s cenou určite prispejú k nemalému úspechu. Xiaomi sa rozhodlo zistiť ešte pred predstavením, aký záujem je o smartfón v kruhoch fanúšikov. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Novú vlajkovú loď síce ešte nikto reálne nevidel, no aj tak žne veľké úspechy. Čínska spoločnosť sa rozhodla na svojej oficiálnej stránke otvoriť registrácie, kde už 1 823 305 ľudí prejavilo svoj záujem vlastniť toto zariadenie. Výrobca nám vopred prezradil aj to, kedy sa zariadenie dostane do predaja. Len dva dni po predstavení si bude možné smartfón zakúpiť. Spoločnosť teda nechce ponechať nič náhode ani v tejto oblasti. Až takým tajomstvom však Mi5S nebude, nakoľko sa k nám už dostalo skutočne veľa únikov. Vieme, že smartfón bude poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 821. Od rovnakej spoločnosti nebude však len čipset, ale aj ultrazvukový snímač odtlačkov prstov ukrytý pod predným sklom.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mi-5s-resevatns

Kapacita operačnej pamäte RAM dosiahne 6 GB. Cena zariadenia by mala začínať na hranici 270 € za základný model. Spolu s modelom Mi5S by mal byť predstavený aj Xiaomi Mi5S Plus, ktorý by mal väčšinu hardvérových špecifikácií zdielať s menším súrodencom. Mi5S Plus však ponúkne väčší, 5,7″ displej s 2K rozlíšením, duálny fotoaparát na zadnej strane a enormnú kapacitu interného úložiska, ktorá sa vyšplhala až na 256 GB.

mi-5s-resevatns-2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
22%
Chcem to
56%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
3%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.