banner-xiaomi-mi4c
Ani dnešný deň sa nezaobišiel bez informácií o prichádzajúcej novinke od Xiaomi, ktorá pravdepodobne ponesie názov Mi5C. Zariadenie bolo pôvodne známe ako Xiaomi Meri. Toto kódové označenie pochádzalo z benchmarkov, no viacero zdrojov, ako aj čínsky e-shop Taobao, potvrdil, že oficiálny názov bude skutočne Mi5C. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak by sa tak smartfón naozaj volal, jednalo by sa o nástupcu úspešného modelu Mi4C a zároveň odľahčenú verziu Mi5-ky. Prekvapením je, že známy čínsky e-shop Taobao už zaradil tento model do ponuky, no nájdeme tu zopár háčikov. Nedôveryhodne znie už samotná cena, ktorá činí 999 juanov, čo je v prepočte okolo 136 €. Malo by sa však jednať o výpredajovú cenu, takže originálna cena by mala byť dokonca o niečo vyššia.

Xiaomi Mi 4C 3GB 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-5c-meri-taobao

Mi5C je podľa e-shopu pripravené na virtuálnu realitu a k objednávke je možné pridať VR okuliare, power banku alebo Bluetooth slúchadlá. Stránka so špecifikáciami je, bohužiaľ, nekorektná, keďže obsahuje špecifikácie staršieho Mi4C. Procesor Snapdragon 808, 5-palcový displej a predstavenie v septembri 2015 hovorí za všetko. Smartfón by mal byť vybavený 5,5-palcovým displejom a procesorom z vlastnej výroby pod názvom Xiaomi Pinecone. Dátum predstavenia stále nie je známy, no na základe množstva uniknutých informácií by sa tak mohlo stať ešte do konca roka.

TIP: Xiaomi Mi5c sa objavil na ďalších fotografiách, predstavenie očakávame čoskoro

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
29%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
29%
Neznášam to
29%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.