Špekulácie ohľadom očakávaného Xiaomi Mi5C konečne vyrcholia a predstavenie zrejme prebehne už o pár dní. Ešte predtým sa ale smartfón objavil na stránke benchmarkovej aplikácie GFXBench spolu s výsledkami testov a niektorými špecifikáciami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Displej bude podľa GFXBench veľký 5.5 palcov a ponúkne dostatočné FullHD rozlíšenie. V spojení so Xiaomi Mi5C sa často spomína nový procesor Pinecone, ktorý si vyrobí samotné Xiaomi a prvýkrát by ho malo použiť práve v spomínanom Mi5C. V tabuľke špecifikácií sa hovorí o ôsmich jadrách typu Cortex-A53, čo s Pineconom perfektne korešponduje. Štyri z nich budú taktované na 2.1 GHz a zvyšné štyri na 1.4 GHz. Procesoru bude ešte pomáhať grafický akcelerátor ARM Mali-T860, 3 GB pamäť RAM a 64 GB úložisko.

Xiaomi Mi5S 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Screenshot/GFXBench

Dobrou správou je prítomnosť najnovšieho Androidu 7.1.1 Nougat. Zmienka padla aj o 12 MPx zadnom a 8 MPx prednom fotoaparáte. Celkom smutne ale znie absencia NFC. Také sú ale iba dáta z GFXBench a reálne môže Mi5C disponovať mierne odlišnou výbavou. Ako teda dopadlo Mi5C v tomto benchmarku? Aby sme boli úprimní, dosť zle. Smartfón, ktorý sa názvom tvári ako odľahčená verzia vlajkovej lode Mi5/Mi5S, výrazne zaostáva za takmer dvojročným Mi4C. Dúfame, že v tomto teste išlo o prototyp a že finálny smartfón bude po výkonovej stránke na oveľa vyššej úrovni.

xiaomi mi5c

Reálna fotografia Xiaomi Mi5C

zdroj fotografie:Weibo

Nenechaj si ujsť
Procesor Xiaomi Pinecone bude oficiálne predstavený 28. februára

Xiaomi už oznámilo dátum predstavenia Pinecone procesorov na 28. február. Nie je teda vylúčené, že na tomto predstavení uvidíme aj očakávané Xiaomi Mi5C.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
67%
Neznášam to
33%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.