banner-mi5s
Už niekoľko mesiacov kolujú internetom správy o pripravovanom modeli Mi5C, ktorý má byť lacnejším variantom vlajkových lodí Mi5, Mi5S a Mi5S Plus z minulého roka. Doteraz o tejto novinke nebolo známych veľa informácií, no to sa teraz rázne mení. Podľa posledných správ dostala totiž táto novinka v domovskej Číne certifikáciu a predstavená môže byť už o niekoľko týždňov. 

Očakávané Mi5C sa síce v posledných mesiacoch niekoľkokrát objavilo na titulkách mnohých článkov, no doteraz čínska spoločnosť neprezradila ani približný dátum predstavenia. Čas, kedy zrejme bude smartfón predstavený, sa už môže blížiť, nakoľko pred niekoľkými dňami dostal významnú certifikáciu od 3C (China Quality Certification Centre). Touto certifikáciou prešlo hneď päť modelov od Xiaomi s označeniami 2105212, 2016089, 2016101, MAE136 a MBE6A5, pričom verzia MAE136 má byť spomínaným modelom Mi5C, ktorý je tiež známy pod kódovým označením „Meri“.

photos-of-the-xiaomi-meri-4zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Xiaomi Redmi Note 4 má za sebou prvý indický predaj. Po štvrť milióne kusoch sa len tak zaprášilo!

Podľa detailov certifikácie bude pripravovaná novinka používať nabíjací adaptér s výstupmi 5V/2A bez technológie rýchleho nabíjania. Výrobca zapracoval aj na novom, elegantnejšom dizajne. Ten v sebe zahŕňa tenké rámiky okolo displeja a zmeny sa dotkli aj zadnej strany. Už pred časom si mohol počuť o tom, že Xiaomi pripravuje svoj vlastný procesor Pinecone. Model Mi5C je vraj prvým adeptom, ktorý bude týmto čipom disponovať. Čo sa výkonu týka, tak ten bude porovnateľný s procesorom Snapdragon 625 od Qualcommu.

xiaomi-5c 3c certificationzdroj fotografie: Gizmochina

Prednú stranu obsadí 5,5-palcový displej (pravdepodobne FullHD rozlíšenie) s 2,5D zahnutím po okrajoch. K ďalšej výbave patrí aj operačná pamäť RAM s kapacitou 3 GB v kombinácií so 64 GB vnútorným úložiskom. Hlavný fotoaparát prinesie rozlíšenie 12 MPx, pričom predný snímač dostane 8 MPx rozlíšenie. Samozrejmosťou bude aj operačný systém Android vo verzii 6.0 Marshmallow. Ten bude ako obvykle doplnený o populárnu nadstavbu MIUI 8. Predstavenie sa podľa najnovších informácii datuje niekedy na február, no, bohužiaľ, zatiaľ nemáme približný odhad koncovej ceny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP