Xiaomi Mi5: Výkonnostné porovnanie MIUI 7 vs MIUI 8

banner-mi5-proNadstavba MIUI prešla počas niekoľkých rokov mnohými dizajnovými úpravami, no jeden menovateľ ostal stále rovnaký – odladenosť. O kvalitách po stránke stability a odladenosti nie je žiadna diskusia. Prelom minulého a tohto roka je však trochu špecifický pre túto slávnu nadstavbu a aj pre Xiaomi ako spoločnosť. Poďme si túto situáciu trochu viac priblížiť. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Situácia okolo smartfónov Xiaomi sa otriasala v základoch. Čínsky velikán sa rozhodol zámerne uzamykať bootloadery (kvôli bezpečnosti) a sťažiť tým prácu neoficiálnym komunitám, ktoré prekladajú nadstavbu MIUI. Po prvotných obavách je v súčastnosti situácia už pomerne kľudná a fanúšikovia sa už zmierili s nutnosťou procesu odomykania, ktorý už nie je taký kritický. Predstavenie novej verzie MIUI, MIUI 8, taktiež nieslo so sebou bohaté diskusie po svetových fórach. Jedna skupina sa tešila z nového a modernejšieho vzhľadu, no na druhej strane je ešte stále skupina, ktorá je nespokojná s novými vzhľadovými úpravami. Podľa nich sú nové farby detinské a celé prostredie je oveľa viac chaotické.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


miui 8 predstavene (17)

Tak či onak, MIUI 8 sa po stránke optimalizácie a zvýšenia výkonnosti vydarila na jednotku. Už sme si nemysleli, že po MIUI 7 je možné ešte posúvať hranicu perfektných výsledkov. Samozrejme, veľká vďaka patrí aj komunite MIUI CZ/SK, ktorá je jednoznačne stavebným kameňom úspechu Xiaomi smartfónov v našich končinách. Nižšie môžete teda nájsť porovnanie MIUI 7 a MIUI 8 v benchmarkových aplikáciách a taktiež sme sa rozhodli pridať aj porovnanie výdrže batérie. Testovanie prebiehalo na našom redakčnom smartfóne Xiaomi Mi5 v 64 GB verzii.

Porovnanie výkonu v benchmarkoch

Porovnanie výdrže batérie 

Ak máte smartfón Xiaomi, už ste prešli na nové MIUI 8? Aké máte pocity z novej verzie? Chceme vedieť vaše názory :) 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]