Xiaomi Mi4 patrilo minulý rok medzi najpredávanejšie smartfóny na čínskom trhu. V týchto úspešných šľapajách chce pokračovať aj nová generácia, ktorá ponesie označenie Mi5. Opäť ponúkne špičkovú výbavu a priaznivú cenu. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nový top model ponúkne úplne nový procesor Qualcom Snapdragon 820. Po problémoch so Snapdragonom 810 výrobca siahol po najnovšej a najvýkonnejšej 820-ke. Spoločnosť jej bude robiť operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Xiaomi Mi5 by malo ponúknuť 5,3-palcový displej s QuadHD rozlíšením. Interné úložisko ponúkne kapacitu 16 a 64 GB. Pod zadným krytom sa bude skrývať 3030 mAh batéria, ktorá by mala zaručiť výdrž na hranici jedného dňa. Z posledných únikov sme sa dozvedeli, že zadný fotoaparát bude mať 16 MPx a predný 6 MPx. Veľkým lákadlom zariadení od Xiaomi je nadstavba MIUI, ktorá aj v tomto prípade zastúpi mnohé užitočné funkcie navyše. MIUI v Mi5-ke bude založená na najnovšom Androide 5.1.1.

Xiaomi-Mi4-with-MIUI6_3

Minuloročná vlajková loď Xiaomi Mi4

Niet pochýb o tom, že nový top model z dielne Xiaomi bude poriadne výkonnostné monštrum. Oficiálne predstavenie sa bude konať v priebehu novembra. Zmienka o cene zatiaľ nebola spomenutá.

Zdroj: Androidheadlines.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP