Xiaomi Mi5 poráža LG G5 aj Samsung Galaxy S7 v benchmarku AnTuTu

banner-redmi-note-3-proSamozrejme ihneď po miernom zotavení sa z návalu informácií a nových poznatkov o vlajkovej lodi Xiaomi Mi5 sa vynárajú prvé reálne fotografie spolu s porovnaniami, ktoré zahŕňajú súboj s najväčšími konkurentmi.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Veľa slávy zožala dvojica juhokórejských noviniek, LG G5, respektíve Samsung Galaxy S7. Novinka od LG prináša modulárnu konštrukciu s náhradnými modulmi, z ktorých každý slúži k inému účelu. Na opačnej strane strojí nová generácia modelovej rady „Galaxy S“. Samsung stavil na osvedčené zbrane a priniesol iba minoritné vylepšenia oproti minulej generácii. Na kompetitívnosti mu to však nič neberie a počas celého roka sa musia mať konkurenti na pozore. Do „jamy levovej“ nečakane, ako kráľ vstupuje spomínaný počin od Xiaomi, Xiaomi Mi5, ktorý bol dnes oficiálne predstavený verejnosti. Hlavnými zbraňami novej vlajkovej lode sú procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM, obrovské 128 GB úložisko s technológiou UFS 2.0 a samozrejme aj nadstavba MIUI 7.1 založená na najnovšom Androide 6.0 Marshmallow.

LG G5 prináša veľmi podobnú výbavu, no smartfón disponuje „iba“3 GB operačnou pamäťou RAM a klasickými eMMC 5.0 pamäťovými čipmi. S touto výbavou získala G5-ka úctyhodných 133 054 bodov. Samsung Galaxy S7 narozdiel od svojich protivníkov stavil na procesor Exynos 8890 z domácej dielne, ktorý sa taktiež radí medzi svetovú špičku v oblasti procesorov. Táto kombinácia získala v Antutu najmenej bodov, presnejšie 116 668. A na záver veľmi radostná správa minimálne pre fanúšikov čínskych smartfónov. Xiaomi Mi5 s vyššie spomínanou hardvérovou výbavou získal monštruóznych 142 084 bodov a zaradil sa tak na samotný vrchol smartfónového priemyslu.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
 • medove

  a ešte keď si porovnáme ceny telefónov… ostatné si pýtaju za značku nehorázne peniaze

 • Pepo

  Rád by som podotkol, že LG G5 disponuje 4GB pamäťou RAM. Vzhľadom na to, že Mi5 disponuje totožnými hardware-ovými parametrami, ale „iba“ 5,15″FHD displejom (G5 = 5,3″QHD), tak by som povedal, že ten rozdiel cca 8000 bodov v neprospech LG je daný práve displejom. Čo sa mi javí buď ako obrovské vylepšenie software od strany LG, alebo ako „nový balast“ v zariadeniach Xiaomi, pretože nadstavby iných výrobocv sa pri rovnakých parametroch nikdy nemohli rovnať s nadstavbou Xiaomi, ktorá bola markantne lepšia=rýchlejšia.
  V neprospech LG však hovorí oveľa menšie úložisko a pravdepodobne aj cena zariadenia, na ktorú si však budeme musieť počkať. Až potom sa skutočne ukáže kto z koho ;)
  Poprípade by bolo vhodné porovnať tieto 3 zariadenia s rovnakým procesorom :)
  A skôr ako ma niekto začne „hejtovať“, tak prosím, som fanúšik Xiaomi, len sa mi nepozdáva čo spravili s dva roky pripravovanou vlajkovou loďou ;)