banner-redmi-note-3-proSamozrejme ihneď po miernom zotavení sa z návalu informácií a nových poznatkov o vlajkovej lodi Xiaomi Mi5 sa vynárajú prvé reálne fotografie spolu s porovnaniami, ktoré zahŕňajú súboj s najväčšími konkurentmi.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Veľa slávy zožala dvojica juhokórejských noviniek, LG G5, respektíve Samsung Galaxy S7. Novinka od LG prináša modulárnu konštrukciu s náhradnými modulmi, z ktorých každý slúži k inému účelu. Na opačnej strane strojí nová generácia modelovej rady „Galaxy S“. Samsung stavil na osvedčené zbrane a priniesol iba minoritné vylepšenia oproti minulej generácii. Na kompetitívnosti mu to však nič neberie a počas celého roka sa musia mať konkurenti na pozore. Do „jamy levovej“ nečakane, ako kráľ vstupuje spomínaný počin od Xiaomi, Xiaomi Mi5, ktorý bol dnes oficiálne predstavený verejnosti. Hlavnými zbraňami novej vlajkovej lode sú procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM, obrovské 128 GB úložisko s technológiou UFS 2.0 a samozrejme aj nadstavba MIUI 7.1 založená na najnovšom Androide 6.0 Marshmallow.

LG G5 prináša veľmi podobnú výbavu, no smartfón disponuje „iba“3 GB operačnou pamäťou RAM a klasickými eMMC 5.0 pamäťovými čipmi. S touto výbavou získala G5-ka úctyhodných 133 054 bodov. Samsung Galaxy S7 narozdiel od svojich protivníkov stavil na procesor Exynos 8890 z domácej dielne, ktorý sa taktiež radí medzi svetovú špičku v oblasti procesorov. Táto kombinácia získala v Antutu najmenej bodov, presnejšie 116 668. A na záver veľmi radostná správa minimálne pre fanúšikov čínskych smartfónov. Xiaomi Mi5 s vyššie spomínanou hardvérovou výbavou získal monštruóznych 142 084 bodov a zaradil sa tak na samotný vrchol smartfónového priemyslu.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP