banner-mi5-proČínsky mobilný trh je rozhodne najväčší na celom svete a ak sa nejakému výrobcovi podarí presadiť na tomto trhu, globálny úspech má takmer zaručený. Ako príklad nám môže poslúžiť spoločnosť Xiaomi, ktorá pred pár rokmi začínala od úplnej nuly a dnes je jej vlajková loď najpredávanejším smartfónom na najväčšom trhu sveta.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

„Čínsky Apple“ si dal nesmierne záležať na tom, aby Xiaomi Mi5 dokázala zaujať široké spektrum ľudí. Treba povedať, že sa mu to s ľahkosťou podarilo a hneď po predstavení sa strhlo nákupné šialenstvo, ktoré však nepoľavuje ani do dnešných dní. V domovskej Číne je spoločnosť Xiaomi príkladom tvrdej práce a výnimočnej kvality, preto nie je žiadnym prekvapením, že práve vlajková loď tohto výrobcu je najpopulárnejším zariadením, ktoré sa momentálne nachádza na čínskom trhu. Smartfón strednej triedy, Xiaomi Redmi Note 3, sa umiestnil na druhom mieste a obor Xiaomi Mi Max obsadil peknú 8. priečku.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


1010

Dôvod na radosť však môže mať aj výrobca 360, ktorý so svojim najnovším počinom 360 N4 obsadil výborné 4. miesto v predaji, čo je na menej známeho výrobcu naozaj skvelé umiestnenie. Piata priečka patrí vlajkovej lodi od Samsungu a šiestu, siedmu a deviatu obsadili smartfóny od spoločnosti Meizu. Rebríček nám uzatvára Oppo so svojim Oppo R9. Prekvapenie zostáva na poli spoločnosti Huawei, keďže žiadny z prístrojov tohto giganta sa v rebríčku nenachádza. Do budúcna však môže zamiešať karty hneď niekoľko nových zariadení, ktoré boli len nedávno predstavené. Doslova predurčený na úspech je napríklad OnePlus 3 alebo Honor 5A.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom