banner-redmi-note-3
Xiaomi Mi 5 je dlhoočakávaná vlajková loď z dielne Xiaomi. Táto spoločnosť je známa produkciou zariadení s vynikajúcim pomerom cena / výkon, Mi5 zrejme nebude výnimkou.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Cheng Guifeng, ktorý je hlavným inžinierom z China Telecom, priniesol komentár, že cena Xiaomi Mi5 by sa mala pohybovať v rozmedzí 283-423 €. Základná cena má byť 352 EUR. Guifeng ďalej priniesol názor, že Xiaomi sa chce zbaviť svojej nálepky ako producent zariadení s nízkou cenovkou. Avšak, je to už 17 mesiacov od vypustenia Xiaomi Mi4 a spoločnosť počas tohto obdobia naďalej produkovala lacné modely, ktoré spoločnosti určite nepomohli k reputácii prémiového výrobcu.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi-mi4-cena

Aktuálna cena Xiaomi Mi4 na Slovensku

Predaje sa po raketovom nástupe zo začiatku roku spomalili a vyzerá to tak, že fanúšikovia čakajú na vypustenie Xiaomi Mi5. Smartfón by sme mali uzrieť v druhom štvrťroku 2016. Napriek trochu oneskorenému predstaveniu zariadenia sa nedá predpokladať, že mnoho fanúšikov značky vzdalo čakanie na novú vlajkovú loď. To platí hlavne o domácej Číne, kde sa značka stala doslova kultom. Poháňané Snapdragon 820 procesorom, vybavené 4 GB RAM a snímačom odtlačkov prstov za 352 €, bude určite Xiaomi Mi5 ďalším obrovským hitom spoločnosti.

xiaomi-mi5-specs3
Ak sa Xiaomi naozaj chce stať prémiovým výrobcom, zmeny musia začať u low-end modelov a pokračovať k vlajkovým lodiam. Možno všetky tieto reči o zmene sú len reakciou na spomaľujúce predaje v druhej polovici roka, ktoré môžu byť prisúdené omeškaniu práve veľmi očakávaného Xiaomi Mi5. Odpoveď na otázku o  smerovaní Xiaomi možno dostaneme po predstavení samotnej vlajkovej lode a následných predajoch tohto zariadenia.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP