Dnešný deň je pre čínsku spoločnosť Xiaomi významný. Prvýkrát za svojho pôsobenia totižto na globálnej úrovni prestavili nový smartfón, ktorého názov je Xiaomi Mi4i.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Xiaomi Mi4i vychádza z minuloročného vlajkového modelu Xiaomi Mi4. Nový smartfón však prináša unibody konštrukciu, ktorá je tentoraz celá vyrobená z plastu. Telo Mi4i je dokonca ešte tenšie ako telo klasickej Mi4 a jeho hrúbka je len 7,8 mm, zatiaľ čo hrúbka Mi4 je 8,9 mm. Celkové rozmery Xiaomi Mi4i sú  138.1 x 69.6 x 7.8 mm a váha len 130 gramov.

xiaomi_mi4i-3
Smartfón prichádza s 5″ Sharp/JDI displejom s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, ktoré na takto veľkom displeji tvorí hustotu pixelov 441 ppi. Mi4i prichádza s technológiou“Sunlight display„, vďaka ktorej je jasnejší a bude veľmi dobre viditeľný aj na slnku. Ďalším dôležitým faktorom je batéria. Tá má v prípade Mi4i kapacitu 3120 mAh a Xiaomi sľubuje výdrž 1 a pol dňa. Batéria podporuje aj rýchle nabíjanie.

Xiaomi Mi4 najlacnejšie kúpite v tomto obchode

Čo sa týka výkonu, Xiaomi Mi4i prichádza s procesorom Qualcomm Snapdragon 615 2. generácie, ktorý má 8 jadier a je založený na 64-bitovej architektúre. Procesor obsahuje 4 jadrá s taktom 1,7 GHz, ktoré budú zapnuté pri aplikáciách náročných na výkon. Naopak, batériu budú šetriť ďalšie 4 jadrá s taktom 1,1 GHz, ktoré sa zapnú pri menej náročných aplikáciách. Procesoru tiež sekunduje operačná pamäť RAM typu DDR3 s veľkosťou 2 GB, zatiaľ čo pre vaše dáta bude k dispozícii vnútorná pamäť s kapacitou 16 GB.

xiaomi_mi4i
Xiaomi myslelo aj na ľudí, ktorí svojím smartfónom fotografujú častejšie ako fotoaparátom. Preto prichádza Mi4i s 13 MPx fotoaparátom s clonou f/2.0, ktorý opäť vyrobila spoločnosť Sony. Samozrejmosťou je aj duálny LED blesk a predná kamera s rozlíšením 5 MPx a clonou f/1.8. Predná kamera prichádza s novou softvérovou funkciou nazvanou „Beautify“, ktorá vaše selfie ešte viac skrášli.

xiaomi_mi4i-2

V špecifikáciách Xiaomi Mi4i sa nachádza aj podpora 4G LTE sietí v pásmách FDD, Dual SIM, WiFi 802.11 ac s technológiou MU MIMO, ktorá zaručí až trikrát rýchlejšie sťahovanie. K dispozícii je aj Bluetooth 4.1 a Mi4i bude prvý Xiaomi smartfón, ktorý príde s novým Androidom 5.0 Lollipop. K dispozícii bude 30. apríla v Indii, v Hong Kongu sa začne predávať v máji. A to najlepšie nakoniec. Cena nového Xiaomi Mi4i smartfónu sa zastavila na úrovni 190 eur!

Myslíte si, že Xiaomi Mi4i bude ďalším úspešným smartfónom tejto mladej spoločnosti? 

Zdroj: Mi.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP