banner-mi5
Čínsky Apple. Aj takto znie prezývka Xiaomi, ktoré si za necelých 6 rokov na trhu vytvorilo úspechy vďaka skvelému napodobňovaniu Apple produktov, no spoločnosť vždy pridala nejakú špecialitu, ktorá oslovila milióny zákazníkov po celom svete. Táto úspešná stratégia sa určite ešte dlhú dobu nebude meniť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nedávno sa konala konferencia v kalifornskom Cupertine, kde sídli americká spoločnosť Apple. Gigant predstavil najvýkonnejší 4-palcový smartfón na svete, iPhone SE, ktorý prináša všetky vlastnosti väčších modelov 6S a 6S Plus, no v oveľa menšom tele a za podstatne nižšiu cenu. Samozrejme, múdre hlavy spoločnosti Xiaomi ihneď dostali rovnaký impulz a v plánoch na tento rok sa už údajne nachádza novinka s podobnou výbavou. Podľa uniknutých špecifikácií sa majú záujemcovia na čo tešiť. V novinke s označením Xiaomi Mi2 SE by nemala chýbať luxusná celokovová konštrukcia s kompaktným 4,3-palcovým displejom na prednej strane. Zobrazovací panel by mal ponúknuť „iba“ HD rozlíšenie, no vzhľadom na menšiu uhlopriečkou to vôbec nebude na škodu, ba čo viac, smartfón by mal disponovať omnoho vyšším výkonom a menšou energetickou náročnosťou. Vôbec by sme neboli prekvapení, keby Xiaomi Mi2 SE bolo najvýkonnejším smartfónom na svete.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi2-se-unik

Srdcom Mi2 SE má byť Snapdragon 820 s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom už v základe. Batéria v Mi2 SE dostane kapacitu 2350 mAh a samozrejmosťou bude aj rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0. Vzadu by mal operovať 13 MPx Sony fotoaparát so senzorom IMX258. A teraz prichádza tá najlákavejšia časť. Cena. Neoficiálne zdroje polemizujú o čiastke 1799 juanov, čo je v prepočte približne 247 €. Nové Xiaomi Mi2 SE by malo byť predstavené už v júni tohto roka. Ak sa tieto špecifikácie potvrdia, nový produkt od Xiaomi sa môže stať nepochybne celosvetovým fenoménom a Apple dostane vážneho konkurenta. Neváhajte a podeľte sa s nami v komentároch, či by sa vám takýto smartfón od Xiaomi páčil. Všetky tieto informácie však musíme brať s nadhľadom, keďže Xiaomi nič oficiálne nepotvrdilo.

xiaomi-mi2-se-1

Údajný Xiaomi Mi2 SE

Zdroj: Gizmochina.com, Weibo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP