banner-mi-notebook-air-13Xiaomi predstavilo zaujímavú novinku – bezdrôtové slúchadlá. Nejde o úplnú novinku, nakoľko gigant už bezdrôtové slúchadlá mal, no sú to len mono handsfree slúchadlá. Tentokrát sa jedná o plnohodnotné stereo slúchadlá, ktoré pravdepodobne plánujú konkurovať Apple AirPods.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nesú veľmi výstižný názov Xiaomi Mi Sports Bluetooth, z ktorého jasne plynie, že ich hlavné určenie je pre športovcov, no využitie nájdu aj počas bežných dní. Ide o štandardné in-ear slúchadlá a ich váha je 17,8 gramov. Aj keď sa môže zdať, že ide o pomerne ťažké slúchadlá, napríklad Piston 3 vážia 14 gramov. Vzhľadom na to, že Mi Sports v sebe nesú až 110 mAh batériu, teda naozaj nejde o nepríjmenú hmotnosť. Práve 110 mAh batéria zabezpečí až 7 hodín prehrávania hudby. Tá sa prenáša pomocou Bluetooth 4.1 a vďaka nej dokážu byť slúchadlá pripojené až ku dvom zariadeniam súčasne.

xiaomi-mi-sports-bluetooth-headset_03

Aby Xiaomi len tak neokopírovalo koncept bezdrôtových „štupľov“ Apple, pridalo k nim vodič, ktorý spája oba meniče a zároveň slúži ako šnúrka. Ak by vám teda jedno slúchadlo vypadlo, druhé ho zachytí. Xiaomi tak znížil riziko straty napríklad počas behu. Na spojovacom kábliku sa nachádza aj mikrofón. Konkrétne sa jedná o MEMS mikrofón od spoločnosti STMicroelectronics, čo by malo byť zárukou kvalitného a čistého zvuku. Bohužiaľ, žiadne bližšie špecifikácie o samotných meničoch neboli zverejnené.

xiaomi-sportove-bluetooth-sluchadla-oficialne-1

Slúchadlá budú dostupné v čiernej a bielej farbe. Spolu so slúchadlami dostanete aj 5 párov náhradných štupľov, z ktorých dva sú určené na športovanie, zatiaľ čo ostatné na bežné počúvanie hudby. Mi Sports nesú aj certifikáciu IPX4, teda sú odolné voči špliechajúcej vode. Ďalej znesú aj extrémne teploty od -20 až do 70°C.  Slúchadlá sa začnú v Číne predávať 11. novembra za cenu 20 €.

xiaomi-sportove-bluetooth-sluchadla-oficialne-4

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
35%
Mám to
2%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.